3 najlepsze kierunki na wakacje z dziećmi

Planujesz rodzinne wakacje? Zastanawiasz się, gdzie najlepiej się wybrać? Sprawdź, jakie są najlepsze kierunki na wakacje z dziećmi!
Marcelina
wakacje z dziećmi

Zagraniczne wakacje z całą rodziną, to nie tylko okres, kiedy możecie wspólnie spędzić czas, ale również najlepszy moment na poznanie kultury innego państwa. Wybierając się z dziećmi, warto zadbać o to, by kierunek naszej wyprawy był szczególnie atrakcyjny dla nich. W artykule przedstawiono kraje szczególnie warte uwagi. 

Teneryfa jako TOP 1 

Jednym z najbardziej polecanych kierunków na wakacje z dziećmi jest Teneryfa. Należąca do archipelagu wysp kanaryjskich jest niemalże gwarancją udanej pogody. Ciepły klimat, rajskie plaże i zielone palmy to coś, co z pewnością zachwyci nie jednego. Egzotyczny krajobraz, tworzony przez tropikalną roślinność z pewnością przypadnie do gustu, nawet tym najmłodszym. 

Piaszczyste plaże są idealne na rodzinny odpoczynek i szaleństwo w wodzie. Liczne atrakcje proponowane przez lokalną społeczność przypadną do gustu nawet przedszkolakowi. Teneryfa ma jednak do zaoferowania dużo więcej. Wybierając ten kierunek, możesz zabrać swoich małych turystów do Siam Park. Wodny park niejednokrotnie okrzyknięty mianem najlepszego! To właśnie tutaj dzieci poczują zapach adrenaliny i poczują siłę sztucznej fali, a rodzice zrelaksują się na malowniczej plaży, smakując lokalnych potraw. Miłośników zwierząt zaprasza ogród zoologiczny Loro Park. Sama Teneryfa słynie z kolorowych ptaków, które chętnie pokazują się turystom. Dla tych z kolei, którzy zwiedzanie traktują jako główny punkt swojego wyjazdu, Teneryfa również ma wiele do zaproponowania. Stare miasto z licznymi zabytkami i twierdza San Felipe są szczególnie warte poświęcenia im czasu. Ponadto jest to też dobra lekcja historii dla dzieci, które widząc namacalne ślady przeszłości, z pewnością dużo więcej zapamiętają niż w szkolnej ławce.  

Egipt — drugi najlepszy kierunek

Krystaliczne czyste morze i złote piaski Sahary co roku przyciągają rzesze europejskich turystów. Spędzając wakacje w tym kraju, można spotkać naprawdę dużo Polaków — rodzin z dziećmi. Już same hotele oferują wiele atrakcji dla swoich małych klientów. Wodne zabawy, zjeżdżalnie i atrakcje to dopiero początek. W większości przypadków istnieje nawet możliwość wynajęcia quadów, dzięki czemu wspólnie można zwiedzać najlepsze zakątki okolicy. Rafa koralowa, sporty wodne czy nurkowanie to najlepszy pomysł na zorganizowanie atrakcji dla dzieci. Połączenie zabawy z nauką nowych umiejętności jest najlepszym pomysłem na wakacje. Wizyta w aquaparku również będzie dobrym pomysłem. Ponadto, to właśnie o piramidach i historii tego kraju najwięcej uczymy się w szkole. Warto więc na żywo zobaczyć największą z nich — piramida Cheopsa. Jako jeden z siedmiu cudów świata jest naprawdę warta zobaczenia. Widok niecodziennych zwierząt i przejażdżka na wielbłądzie, ciepły klimat i zabytki zachwycą każdego! Z pewnością uroki tego kraju docenią nawet najmłodsi! 

Zobacz też:  Kiedy szczególnie przydają się pralkosuszarki?

Wielkie greckie wakacje

Trzecie miejsce na podium zajmuje Grecja. Jako jeden z trzech najczęściej polecanych kierunków zachwyca turkusowym morzem oraz temperaturami powyżej 29 stopni Celsjusza. Udając się na wczasy z dziećmi, możemy korzystać z wodnych atrakcji, piaszczystych plaż, a także zwiedzania. Szczególnie tego ostatniego w Grecji nie brakuje. Pozostałości po starożytnej kulturze są namacalnym śladem przeszłości, który zachwyca w każdym calu. Ponadto lokalna społeczność tego malowniczego kraju przygotowała wiele atrakcji dla swoich najmłodszych turystów. Wesołe miasteczka i parki wodne to standard i must have każdego dziecka. Koniecznie trzeba również z całą rodziną zaglądnąć do tawerny i spróbować kuchni greckiej. Wspinaczka górska, rowery czy sporty wodne, to tylko trzy z długiej listy możliwości tej wyspy. 

Wybierając kierunek z dziećmi, warto dokładnie przemyśleć nasz wybór. Państwo, do którego chcemy się wybrać, powinno zapewniać wiele atrakcji, nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci. Bowiem to właśnie one powinny być najbardziej zadowolone ze wspólnego wyjazdu. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też