Zdecydowana większość kobiet decyduje się na kontynuowanie pracy zarobkowej w okresie ciąży. To bardzo ważne, aby każda przyszła mama znała swoje prawa wynikające wprost z kodeksu pracy.
Nie ulega wątpliwości, że sztandarowy program Rodzina 500 plus zapewnił zwycięstwo partii rządzącej zarówno w poprzedniej, jak i obecnej kadencji. Przez te lata program przechodził kilka zmian, ostatnia została wprowadzona w tym roku.
Matka karmiąca w pracy może korzystać z dodatkowych przerw, które może wykorzystać na ściągnięcie pokarmu. Na jakiej podstawie przywilej ten jest udzielany? Jakie trzeba mieć dokumenty i komu przysługuje? Jak wygląda to w praktyce?
Jeśli zastanawiasz się, jak założyć działalność gospodarczą, to odpowiedź może Cię pozytywnie zaskoczyć. Formalności są proste, a większość z nich możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Dzięki temu szybko założysz legalną firmę.
To kiedy powiedzieć o ciąży w pracy nie jest łatwym zagadnieniem. Wokół tego tematu narosło wiele mitów. Czy rzeczywiście trzeba poczekać do 12 tygodnia ciąży? Czy warto zwlekać z poinformowaniem pracodawcy, czy może lepiej powiedzieć jak najszybciej?
Zwolnienie pracownicy w ciąży w niektórych przypadkach jest legalne, a w innych nie. Powszechny jest jednak mit tego, że ciężarnej nie można zwolnić. Jak to wygląda w praktyce? Kto jest chroniony prawem a kto nie?
Oczywiście, że powrót do pracy po macierzyńskim może być bardzo trudny. Dla mamy łączy się on z podjęciem wielu ważnych decyzji i z zostawieniem dziecka pod czyjąś opieką. Podpowiemy Ci, co musisz wiedzieć, żeby wrócić do pracy bez niepotrzebnego stresu.