Laserowe usuwanie zmian skórnych – zadbaj o swoją skórę profesjonalnie

Marcelina
laserowe usuwanie zmian skórnych

Chociaż większość znamion i pieprzyków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, czasem warto je usunąć ze względów estetycznych, a najlepszym zabiegiem służącym do tego jest z całą pewnością laserowe usuwanie zmian skórnych – mało inwazyjna, bezkrwawa metoda, która nie pozostawia blizn. Wyjaśniamy, na czym polega leczenie laserem CO2.

Jakie zmiany skórne można usuwać za pomocą lasera?

Laser CO2 to jedna z najbezpieczniejszych metod usuwania zmian skórnych. Jak podkreślają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki – jest bardzo skutecznym sposobem usuwania nieestetycznych lub uciążliwych zmian skórnych o łagodnym charakterze oraz wszelkich nierówności skóry, takich jak włókniaki, brodawki wirusowe (kurzajki), brodawki narządów płciowych, pieprzyki, naczyniaki rubinowe, blizny czy rozstępy. Ogromnym atutem zabiegu jest możliwość przeprowadzenia go niezależnie od wieku, a zatem w przypadku dzieci, osób starszych, a także u kobiet ciężarnych.

O tym, czy dana zmiana skórna może zostać usunięta przy pomocy lasera, decyduje lekarz podczas konsultacji dermatologicznej. Musi on dokładnie obejrzeć i zbadać znamię, aby dobrać odpowiedni sposób jego usunięcia. W tym celu posługuje się dermatoskopem oraz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Lekarz ocenia zmianę pod kątem występowania niepokojących cech, takich jak: asymetria, nierówne brzegi, nietypowy kolor czy duże rozmiary.

Na czym polega laserowe usuwanie zmian skórnych?

Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg medycyny estetycznej wykonywany przez lekarza. Do usuwania zmian skórnych służy laser frakcyjny ablacyjny, co oznacza, że narusza on wierzchnią warstwę skóry. W zależności od leczonej zmiany lekarz wybiera odpowiedni tryb pracy urządzenia: normalpuls, ultrapuls lub superpuls.

Zobacz też:  Firany na taśmie czyli tania i szybka metamorfoza okna

Laser CO2 emituje światło o długości fali 10 600 nm, które jest doskonale pochłaniane przez wodę. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Podczas laserowego usuwania zmian skórnych zostają zamknięte naczynia krwionośne i limfatyczne. Następnego dnia po usunięciu zmiany, w jej miejscu pojawia się brązowy, powierzchniowy strupek, który szybko odpada, odsłaniając zdrową, zaróżowioną skórę, która z czasem upodabnia się do okolicznych tkanek.

Laserowe usuwanie znamion a zabieg chirurgiczny

Laserowe usuwanie zmian skórnych stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych, ponieważ wiązka lasera skupia się tylko na leczonej powierzchni, nie uszkadzając tkanki okalającej. Laser umożliwia praktycznie bezkrwawą procedurę i nie pozostawia po sobie blizn. Zabieg nie wymaga szwów. Laser uszczelnia skórę, sprawiając, że jej powierzchnia staje się gładka i równomierna. Zabieg jest bezpieczny, szybki i prosty. Leczony obszar goi się błyskawicznie z doskonałymi efektami kosmetycznymi. Jeśli brak jest przeciwwskazań, warto właśnie w ten sposób usunąć szpecące znamię czy pieprzyk. Chirurgiczne wycinanie zmian skórnych przeznaczone jest przede wszystkim do usuwania potencjalnie złośliwych znamion i pieprzyków, ponieważ możliwe jest dodatkowo wykonanie badania histopatologicznego.

Usuwanie zmian skórnych laserem – efekty

W większości przypadków już jeden zabieg usuwania zmian skórnych laserem pozwala na całkowite wyeliminowanie niechcianego znamienia. W przypadku rozległych zmian konieczny może okazać się kolejny zabieg. Plan terapii zawsze ustala lekarz.

Efekty laserowego usuwania zmian skórnych są trwałe, co oznacza, że raz usunięte znamię czy pieprzyk już nie odrosną. Po interwencji laserowej zmiany znikają, nie pozostawiając po sobie śladów w postaci blizn, czego nie można być pewnym po użyciu skalpela.W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/



Zobacz także:
Zobacz też:  Zalety regularnej higieny jamy ustnej w utrzymaniu białych zębów
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też