Urządzamy domowe biuro. Biurko z regałem w roli głównej.

Planujesz urządzić lub odświeżyć swoje domowe biuro? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które mamy nadzieję, pomogą Ci w stworzeniu idealnej przestrzeni do pracy. Cechą wspólną wszystkich przedstawionych inspiracji będzie biurko z regałem. Zobacz, jakie ciekawe rozwiązania oferują!
Marcelina
biurko z regałem wibati

Planujesz urządzić lub odświeżyć swoje domowe biuro? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które mamy nadzieję, pomogą Ci w stworzeniu idealnej przestrzeni do pracy. Cechą wspólną wszystkich przedstawionych inspiracji będzie biurko z regałem. Zobacz, jakie ciekawe rozwiązania oferują!

Domowe biuro mocno zyskało na znaczeniu, za sprawą coraz popularniejszej pracy zdalnej. W domowych zaciszach rozwijają się również mikrofirmy, powstają ciekawe ebooki i kursy oraz liczne księgowe rozliczenia. Bez względu na to, jaki rodzaj pracy wykonujesz przy biurku, warto zadbać o to, by przestrzeń była dla Ciebie przyjemna i ułatwiała codzienne wykonywanie obowiązków.

Urządzając kąt do pracy w domu, szczególną uwagę zwróć na położenie biurka w stosunku do naturalnego światła. Nie powinno ono padać bezpośrednio na ekran monitora, gdyż będzie się odbijać, co utrudnia pracę. Nieco lepszym rozwiązaniem jest ustawienie biurka pod oknem, gdyż wskazane jest oderwać, co jakiś czas, wzrok od monitora i popatrzeć w dal.  Jednak i w tym wypadku warto zainwestować w rolety, by móc zasłonić okno, gdy światło będzie zbyt intensywne. Optymalne rozwiązanie to ustawienie biurka bokiem do okna.

Jeśli już wiesz, gdzie ustawisz biurko, warto zastanowić się nad jego wymiarami. Długość blatu to bardzo indywidualna kwestia, często uwarunkowana dostępną przestrzenią. Natomiast przeciętna głębokość biurka to ok. 60 cm, wąskie modele zaoferują od ok. 30 do 45 cm. Blat biurka przeważnie jest na wysokości ok.  74 – 75 cm, jeśli jesteś wyższą osobą, zwróć uwagę na modele, które mają w tym obszarze więcej centymetrów. 

Zobacz też:  Zabezpieczenie drzwi przed dzieckiem – proste sposoby, które ułatwią codzienne funkcjonowanie 

Biurko z regałem – zalety dla domowego biura

Głównym tematem tego artykułu jest przede wszystkim biurko z regałem. Ten typ mebla doskonale sprawdza się w domowych biurach, gdyż optymalnie wykorzystuje przestrzeń oraz zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania. Mogą to być otwarte półki znajdujące się nad blatem lub obok biurka. Niektóre modele dodatkowo oferują zamykane szafki. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie, które prezentuje ciekawe biurka z regałem.

Rodzaje biurek z regałem:

Biurko narożne

Biurko narożne to zdecydowany bestseller wśród dostępnych modeli, a gdy połączymy je z regałem, to mamy pewność, że w 100% wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń. W prezentowanym poniżej modelu głębokość blatu to aż 100 cm! Z pewnością znajdzie się na nim miejsce na laptopa oraz dodatkowe notatki, czy rysunki niezbędne do pracy.

Strefa pracy

Niektóre narożne biurka doskonale sprawdzą się do wydzielenia przestrzeni, mogą one oddzielać strefę pracy od salonu, czy sypialni. Wiele osób korzysta z metody „umownych granic”, by zachować balans między pracą a życiem prywatnym. W prezentowanym poniżej biurku, regał zaczyna się już od samej podłogi, a blat biurka wygląda jak przedłużenie jednej z półek. Dodatkowym atutem tego modelu jest możliwość zastosowania lampki LED, która doświetli miejsce pracy.

Białe biurko  

Lubisz gdy wokół Ciebie panuje porządek i ład? Podobno białe meble dobrze oddziałują na poczucie harmonii. Białe biurko może pomóc Ci w zachowaniu skupienia, o ile kubek z kawą nie odciśnie się na jego blacie.

Ponadto biel jest uniwersalna i z łatwością dopasowuje się do większości aranżacji, a jeśli chcesz ocieplić wnętrze, gdzie królują białe meble, wystarczy dodać kilka kolorowych elementów.

Biurko w stylu loft z regałem

Ostatnia propozycja w tym zestawieniu to biurko z regałem w stylu loft. Stylowe, ale i charakterne, doskonale sprawdzą się w dobrze przemyślanej aranżacji. Przy ich zastosowaniu musisz uważać na nadmiar rzeczy, które znajdą się wokół, gdyż mogę rozpraszać uwagę.

Zobacz też:  Znajdź swój idealny odcień włosów! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

A czym charakteryzuje się biurko w stylu loft? Przede wszystkim jego konstrukcja opiera się na metalowym stelażu, który doskonale współgra z fakturą drewna.

Gdzie kupisz modne biurka

Modne biurka znajdziesz w meblowych sklepach internetowych. Wyżej zaprezentowane modele to propozycje z e-sklepu www.mirjan24.pl. Szukając idealnego biurka, warto skorzystać z filtrów, które zawężą zakres oferty do tych modeli, które spełniają Twoje oczekiwania. Ponadto uważaj na koszty dodatkowe, takie jak np. płatna dostawa.

Mamy nadzieję, że w tym artykule znalazła się inspiracja lub porada, która pomoże Ci w urządzaniu własnego, domowego biura.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też