Trzykrotka, czyli najlepsza roślina do pokoju dziecka

Marcelina
trzykrotka

Trzykrotka należy do rzadkiej grupy roślin, która jest nie tylko bezpieczna dla domowników, ale także łatwa w uprawie i pielęgnacji. Idealnie sprawdzi się jako dekoracja pokoju dziecięcego, ocieplając i odświeżając wnętrze.

Trzykrotka, czyli piękna i niewymagająca roślina do wnętrz

Trzykrotka to pięknie wyglądająca, drobna roślina o niewielkich, ozdobnych liściach. Wyróżnia się ciekawym zabarwieniem, a kolory jakie można u niej zauważyć to m.in. zieleń, fiolet, czasem róż. Cechuje ją szybki wzrost, a nowe liście nie pną się w górę tylko zwiększają objętość rośliny, pozostając zwarte. Nieprzycinana, może stać się piękną rośliną zwisającą, która ozdobi powierzchnie komody czy półkę ścienną. Można hodować ją w donicy wiszącej, ceramicznej osłonce ustawionej na meblu czy podłużnej donicy zajmującej większą część parapetu. Wymaga standardowego podlewania i uniwersalnego podłoża. Lubi odżywianie, natomiast nie są konieczne opryski wodą czy zwiększanie wilgotności pomieszczenia. Trzykrotka ma silne, jędrne liście odporne na infekcje, zmniejszając tym samym ryzyko pojawienia się nieproszonych szkodników. Jej główną zaletą jest fakt, że jest to roślina nietoksyczna. Nie wydziela szkodliwych aromatów oraz olejków, które mogłyby podrażnić delikatną skórę dziecka czy poważnie zaszkodzić, jeśli maluch włożyłby jej listek do ust. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i korzystnym właściwościom idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego. 

Trzykrotna bezpiecznym wyborem do pokoju dziecięcego 

Rośliny znajdujące się w pokoju dziecięcym muszą być nie tylko praktyczne ale przede wszystkim bezpieczne. Nie chodzi tu tylko o rozmiar czy wagę rośliny, ale także o jej właściwości chemiczne. Trzykrotka należy do grupy całkowicie bezpiecznych roślin, które nie wywołują alergii ani podrażnienia układu oddechowego czy pokarmowego w przypadku spożycia. Będzie także doskonałym walorem nie tylko estetycznym, ale także edukacyjnym. Kolorowo zabarwione liście pozytywnie wpłyną na rozwój poznawczy niemowlęcia, a w przypadku starszych dzieci będzie doskonałym polem do nauki odpowiedzialności. Pomoże także w wyrobieniu u podopiecznych właściwego podejścia do środowiska naturalnego i konieczności dbania o planetę. Z pomocą rodzica dziecko nauczy się dbać o roślinę w swoim pokoju i poczuję się względem niej zobowiązany. Trzykrotka może rozwinąć w nim także nowe zainteresowania z dziedziny florystyki, ogrodnictwa czy botaniki. Warto zachęcić dziecko do stworzenia swojego pierwszego zielonego parapetu i uzupełnić kolekcję o inne rodzaje trzykrotki – np. purpurową, andersona czy trójkolorową.

Zobacz też:  Seks po porodzie — kiedy i jak można zacząć?

Trzykrotka – roślina idealna dla zapracowanej mamy

Trzykrotka jest doskonałym wyborem, jeśli szukamy pewnej, niewymagającej rośliny. Liście nie wymagają specjalnego traktowania, a zalegający na nich kurz można łatwo usunąć spłukując od czasu do czasu roślinę pod strumieniem letniej wody. Po takim szybkim prysznicu wystarczy pozostawić ją do obeschnięcia. Do przesadzenia trzykrotki sprawdzi się łatwo dostępna ziemia uniwersalna i standardowych rozmiarów doniczka reprodukcyjna z otworami w dnie. Nie jest konieczne jej częste nawożenie, jeśli jednak się na nie zdecydujemy – wystarczy dodać do wody trochę biohumusu lub zaaplikować dedykowaną dla roślin zielonych odżywkę. Dobrze znosi zarówno rozproszone światło, jak i ciemniejsze kąty pokoju. Jeśli chcemy zagęścić bądź pomnożyć roślinę, do jej ukorzenienia wystarczą obcięty, zdrowy pęd. Dostępność trzykrotki jest duża – można często spotkać ja w popularnych marketach spożywczych na dziale z roślinami i kwiatami, jak i niemal we wszystkich sklepach budowlanych na dziale ogród. Trzykrotka może także zostać posadzona w przydomowym ogródku czy na balkonie, co w ten sposób umożliwi stworzenie bezpiecznego dla dziecka środowiska. Jest świetną rośliną przy domownikach z alergiami, astmą czy czworonogach, które chętnie podgryzają napotkane rośliny. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też