Biblia na komunię

Marcelina

Komunia Święta

Komunia to wydarzenie religijne i rodzinne. Ważna uroczystość dla dziecka i duże wyzwanie organizacyjne dla rodziców. Dziecko w tym dniu przyjmie pierwszy raz Eucharystię. Maluchowi towarzyszy mnóstwo emocji związanych z przystąpieniem do drugiego sakramentu. Tym razem, w przeciwieństwie do chrztu, będzie pamiętał uroczystość. Zgromadzeni goście wręczają dziecku upominki. Ten aspekt jest również istotny. Pragniemy, by dziecko miało piękną pamiątkę Komunii Świętej.

Ponadczasowa pamiątka Komunii Świętej

Wybierając prezent, chcemy mieć pewność, że będzie to ponadczasowa pamiątka Komunii Świętej. Co podarować, by po latach dziecko nadal mogło cieszyć się z upominku? Trendy wśród prezentów komunijnych się zmieniają. Część gości zdecyduje się na wręczenie zabawki lub gotówki. Rodzice chrzestni, oprócz czysto rozrywkowych prezentów, starają się podarować dziecku przedmiot nawiązujący do religijnego charakteru uroczystości. Bez względu na zmieniające się mody cały czas na komunię chętnie wręczamy medaliki z Matką Boską, obrazki i Pismo Święte. Prezent z okazji Komunii Świętej często towarzyszy dziecku przez lata. Jeżeli połączymy atrakcyjny wygląd upominku i warstwę duchową otrzymamy idealną pamiątkę na Komunię Świętą.

Biblia – atrybut każdego chrześcijanina

Biblia to fundament chrześcijaństwa. Przetłumaczona na wiele języków księga składa się ze Starego i Nowego Testamentu. Pismo Święte wywarło olbrzymi wpływ na wiarę chrześcijańską, a tym samym na całą cywilizację zachodu. Nie sposób zatem nie znać Pisma Świętego i nie posiadać go w biblioteczce. Język, jakim napisane są historie biblijne, potrafi sprawić trud dorosłym czytelnikom, a co dopiero trzecioklasiście przystępującemu do Pierwszej Komunii Świętej. Rozwiązaniem jest wydanie Pisma Świętego przeznaczone dla najmłodszych.

Zobacz też:  Kredyt dla samotnej matki – czy bank udzieli finansowania? Na jakie wsparcie może liczyć samotna matka?

Pismo Święte na komunię

Pamiątki komunijne są nie do przecenienia, jako artefakt z dzieciństwa i wspomnienie unikatowych chwil. Upominki otrzymane w dniu Komunii Świętej mają odświeżać dziecięce wspomnienia, ilekroć po nie sięgniemy. Wraz z upływem czasu z wydania Pisma Świętego dla dzieci  „przerzucimy się” na wersję dla dorosłych, ale sentyment i nostalgia pozostaną. Często egzemplarz, który otrzymaliśmy w dniu komunii, przydaje nam się, gdy wprowadzamy własne dzieci w zawiłe dla nich niuanse wiary.

Ilustrowane Biblie

Jednym z podstawowych atrybutów komunijnych są ilustrowane biblie. Pozwalają one zaznajomić dziecko z trudnymi, ale ważnymi tematami. Pięknie wydana biblia to wspaniała pamiątka i ozdoba biblioteczki. Poniżej przedstawiamy propozycje, które dostępne są w naszym sklepie – alechrzest.pl.

  • Biblia dla rodziny – te wydanie Pisma Świętego ma służyć rodzinnemu zapoznawaniu się ze Słowem Bożym. Wspólne czytanie ma inspirować do przemyśleń i dyskusji. Biblia pomoże dziecku zrozumieć niejasności, a rodzicom lub dziadkom, je wytłumaczyć.
  • Ilustrowana Biblia dla dzieciwspaniałe opowieści o dobru, miłości i mądrości zostały przepięknie zilustrowane. Atrakcyjna forma Pisma Świętego z pewnością zachęci dziecko do zagłębiania się w lekturze. Historie biblijne nigdy nie były tak pięknie i przystępnie narysowane. Piękne wydanie jest znakomitą zachętą do sięgnięcia po książkę.
  • Biblia na Komunię Świętą ze zdjęciem –  oferuje ona możliwość umieszczenia fotografii dziecka przystępującego do komunii na okładce.

Biblia personalizowana

Personalizowana Biblia pozwoli dopasować upominek do uroczystości. Dedykacja lub zdjęcie dziecka sprawią, że prezent będzie wyjątkowy.Zobacz także:
Zobacz też:  Samochód dla mamy z dziećmi – jaki model warto wybrać?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też