Czym kierować się przy wyborze miksera ręcznego?

Marcelina
Czym kierować się przy wyborze miksera ręcznego

Kiedyś gotowanie nie wiązało się z przyjemnością, a dla wielu osób oznaczało przykry obowiązek. Wpływ na taką sytuację mogły mieć różne czynniki, jak mniejsza dostępność kuchennych sprzętów, ich wysokie ceny czy niewielka różnorodność przepisów. W obecnych czasach ta sytuacja uległa całkowitej zmianie, a samo gotowanie to dla wielu osób nie tylko przyjemność, ale i hobby. Niezliczona ilość różnorodnych przepisów dostępnych w internecie sprawia, że coraz chętniej próbujemy kuchni całego świata, a nowoczesne sprzęty znacznie ułatwiają przygotowanie wykwintnych potraw. Jednym ze sprzętów AGD, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni jest mikser ręczny. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni.

Mikser ręczny – dlaczego warto go kupić? 

Kompletując wyposażenie swojej kuchni, warto zwrócić uwagę na niezbędne nam sprzęty małego AGD. Zanim jednak dokonamy konkretnego zakupu, powinniśmy dokładnie przeanalizować to, czy dana rzecz faktycznie będzie nam potrzebna. Czasami w ferworze zakupów może się bowiem zdarzyć, że wybierzemy kilka różnych sprzętów, jednak po  pewnym czasie okaże się, że niektóre z nich zwyczajnie nie są nam potrzebne i po prostu zajmują miejsce w kuchennej szafce. 

Mikser ręczny to urządzenie, które zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, a może okazać się bardzo przydatne. To zdecydowany must have w przypadku wszystkich wielbicieli wypieków, jak ciasta czy puszyste bezy, ale nie tylko. Dzięki mikserowi ręcznemu z łatwością przygotujesz ciasto na pyszny omlet lub naleśniki, a także połączysz składniki do przyrządzenia innych dań. Z kolei kompaktowy rozmiar miksera sprawia, że bez problemu zmieści się nawet w najmniejszej kuchni. 

Mikser ręczny – na co zwracać uwagę? 

Liczba mikserów ręcznych dostępnych na rynku jest ogromna, dlatego wybór najlepszego może przysporzyć nam niemałych problemów. Wiele osób wybierając tego typu produkt, zwraca uwagę przede wszystkim na markę, cenę oraz dodatkowe funkcje i udogodnienia, które może posiadać. Warto jednak pamiętać, że o wiele częściej ważniejsze są same parametry miksera, które będą świadczyć o jego wydajności i funkcjonalności. Wybierając mikser ręczny, powinniśmy zwracać uwagę na:

  • moc – większość mikserów posiada moc pomiędzy 300 a 500W. To, czy będzie ona wystarczająca zależy przede wszystkim od rodzajów dań, które zamierzasz przygotowywać;
  • rodzaje i liczba prędkości – dostosowanie prędkości do konkretnych produktów jest bardzo istotne. Dobrze, aby mikser ręczny posiadał kilka rodzajów prędkości, a także funkcję turbo;
  • głośność – niektóre z modeli mogą generować duży hałas;
  • wymienne końcówki – dzięki nim będziemy potrzebować dodatkowego sprzętu w swojej kuchni i przy użyciu miksera będziemy mogli przygotować znacznie więcej dań. Końcówki, które mogą okazać się bardzo przydatne, to np. hak do wyrabiania gęstego ciasta (np. na pizzę) czy końcówka służąca do blendowania.
Zobacz też:  Czy kolonie na Mazurach rozwijają umiejętności społeczne u dzieci?

Jaki mikser ręczny wybrać? 

Wybierając mikser ręczny, dobrze jest sięgnąć po taki, który będzie jednocześnie posiadał wszystkie niezbędne  parametry, a także zostanie wyposażony w dodatkowe, przydatne funkcje, które sprawiają, że korzystanie z niego będzie nie tylko praktyczne, ale i przyjemne. Przykładem takiego urządzenia jest mikser ręczny marki Electrolux o mocy 450W. To mikser typu 2w1, co oznacza, że w zależności od swoich potrzeb możemy go odłączyć od misy, aby zyskać większą kontrolę lub pozwolić mu pracować samodzielnie.

Oprócz tego mikser ręczny Electrolux został wyposażony w różnego rodzaju końcówki do ubijania i mieszadła hakowe, dzięki czemu szybko i łatwo przygotuje domowe wypieki. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest również fakt, że jego końcówki mogą być myte w zmywarce, co dodatkowo zaoszczędzi nasz czas podczas sprzątania.

Kiedy wybrać robot kuchenny wielofunkcyjny? 

Równie ciekawym wyborem okaże się robot kuchenny wielofunkcyjny marki Electrolux. To urządzenie, które przeznaczone jest przede wszystkim dla pasjonatów kuchni oraz profesjonalistów, którym zależy na przygotowywaniu potraw najlepszej jakości. To urządzenie, które z powodzeniem zastępuje kilka sprzętów kuchennych i choć jego cena jest wyższa niż w przypadku miksera ręcznego, w niektórych przypadkach może to być bardziej opłacalne rozwiązanie. Robot kuchenny wielofunkcyjny marki Electrolux to urządzenie o mocy 1000W, wyposażone w dwie miski o różnych pojemnościach oraz wielofunkcyjne końcówki. Oprócz tego posiada on 10 ustawień prędkości, dzięki czemu możemy w bardzo precyzyjny sposób dobrać ją do rodzaju przygotowanej potrawy.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też