Remont pokoju dziecka – ile kosztuje?

Remont pokoju dziecka to poważne zadanie, któremu prędzej czy później będzie musiał sprostać każdy rodzic. W końcu dzieci szybko rosną, a wymiana rzeczy i wyposażenia pokoju jest nieuchronna. Ile będziesz musiał wydać na taki remont? Sprawdź, jakie środki powinieneś zabezpieczyć.
Marcelina
remont pokoju dziecka

To nieważne, czy oczekujesz na przyjście swojej pociechy na świat, czy też chcesz odświeżyć wnętrze już urządzonego pokoju. Remont pokoju dziecka czeka każdego rodzica. Zanim jednak przystąpisz do pracy, sprawdź, ile będziesz musiał na to przeznaczyć. Dzięki temu zorientujesz się, na co cię stać oraz na jakie materiały będziesz mógł sobie pozwolić. Ponieważ dzieci są delikatne i wrażliwe, koniecznie musisz wybrać specjalistów, którzy świadomie przeprowadzą prace remontowe. Tylko tak stworzysz bezpieczne wnętrze, wykończone w najlepszy możliwy sposób.

Od czego zacząć remont pokoju dziecka?

Jeśli właśnie zaczynasz remont pokoju dziecka, wypisz wszystkie rzeczy, które trzeba w nim zrobić. Może to być np.:

  • malowanie ściany;
  • wymiana tapety;
  • położenie paneli podłogowych;
  • montaż lustra;
  • zamówienie nowych mebli.

Przy okazji oblicz, ile m² liczy sobie pomieszczenie. Ten wymiar znacząco wpływa na koszt i czas trwania remontu. Pamiętaj, że wynajęcie firmy do kompleksowej usługi zwykle obniża koszty, w przeciwieństwie np. do opłacenia jedynie malowania ściany. Dlatego bardziej opłaca się wykonanie jednego gruntownego remontu. Gdy już oszacujesz zadania do wykonania, możesz wybrać potencjalne materiały i obliczyć ich koszty, a następnie sprawdzić, ile będziesz musiał zapłacić za robociznę. 

Kompleksowe remonty w Warszawie – znajdź profesjonalistów

Osoby mieszkające w stolicy doskonale wiedzą, że kompleksowe remonty w Warszawie są czasochłonne. Niełatwo znaleźć profesjonalistów, zwłaszcza w dobrej cenie, jednak nie warto na nich oszczędzać! W końcu miejsce, w którym czas będzie spędzać twoje dziecko, powinno być przede wszystkim bezpieczne, a to zapewni stosowne wykończenie pomieszczenia. 

Zobacz też:  Mały pokój dla rodzeństwa w bloku - jak urządzić

Na co zwracać uwagę, gdy wybierasz zespół do remontu? Przede wszystkim sprawdź opinie na temat danej firmy. Nie bez znaczenia jest również to, jak długo istnieje ona na rynku i jakie doświadczenie mają jej pracownicy. Jeśli masz pytania – zadawaj je!

Usługi budowlane – zawsze bądź ostrożny!

Gdy wpuszczasz obce osoby do swojego domu, musisz być przekonany co do ich uczciwości. Z tego powodu usługi budowlane warto dokładnie sprawdzić, nim zdecydujesz się na konkretne przedsiębiorstwo. Nie zapomnij o podpisaniu umowy! Koniecznie zawrzyj w niej takie informacje:

  • kiedy firma ma zacząć i skończyć remont;
  • co dokładnie ma wykonać;
  • ile będzie kosztować cała usługa;
  • w jakich godzinach będzie pracować (jeśli to dla ciebie istotne).

To podstawowy środek ostrożności. Jeśli firma, którą chcesz wynająć, nie zgadza się na podpisanie umowy, znajdź inne przedsiębiorstwo. W tym przypadku ryzyko się nie opłaca.

Cennik usług budowlanych w Warszawie – ile zapłacisz?

Koszty remontu mogą się znacznie wahać, zależnie od miejsca, w którym chcesz go wykonać oraz od doświadczenia przedsiębiorstwa, z którego usług chcesz skorzystać. Mimo tego cennik usług budowlanych w Warszawie może okazać się stosunkowo jednolity. Ile zapłacisz za konkretne czynności? Przykładowo malowanie ściany na biało (dwukrotnie) to koszt ok. 12 zł/m². Z kolei montaż gniazdek to ok. 30 zł/szt. Montaż drzwi wyniesie cię ok. 180 zł. Staraj się jednak podejść do remontu jak najbardziej kompleksowo – wtedy koszty naprawdę mogą się znacznie obniżyć!

Remont pokoju dziecka – na co zwracać uwagę?

Remontując pokój swojej pociechy, zwróć szczególną uwagę na to, aby był on przede wszystkim bezpieczny. Unikaj ostrych krawędzi i szkła, które może się łatwo stłuc. Uważaj także z kolorami – wprowadzaj je ostrożnie i z wyczuciem. Nadmiar barw może negatywnie wpływać na poziom skupienia twojego dziecka. 

Zobacz też:  Czy koronawirus atakuje dzieci? Jakie są u nich objawy COVID-19?

Korzystając z tych rad i wiedząc, ile kosztuje remont, bez wątpienia sprawisz, że pokój twojego dziecka zmieni się nie do poznania i stanie się komfortowym, przytulnym miejscem.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też