Kiedy szczególnie przydają się pralkosuszarki?

Marcelina
Kiedy szczególnie przydają się pralkosuszarki

Pralka to zdecydowanie jeden z niezbędnych sprzętów AGD w każdym domu czy mieszkaniu – w końcu nikt z nas nie wyobraża sobie noszenia nieświeżych czy wręcz zabrudzonych ubrań. Dlatego też to urządzenie jest zazwyczaj jednym z pierwszych, który trafia do urządzanego wnętrza. Oprócz tego coraz większą popularnością cieszą się suszarki, choć warto podkreślić, że nie zawsze jest możliwość ustawienia dodatkowego sprzętu. Rozwiązaniem takiego problemu są pralko-suszarki. Jak działają i kiedy najlepiej się sprawdzają? 

Pralko-suszarka, czyli dwa w jednym 

Pralkosuszarki to kompromis pomiędzy osobną pralką i suszarką – choć z powodzeniem można znaleźć zwolenników obu tych metod, nie da się ukryć, że w niektórych przypadkach to właśnie to kompaktowe urządzenie 2w1 okazuje się najlepszym wyjściem. Po co właściwie nam suszarka? To proste: w ten sposób możemy znacząco zaoszczędzić czas. Dzięki wykorzystaniu takiego urządzenia nie musimy już zawracać sobie głowy rozkładaniem tradycyjnej suszarki, wieszaniem na niej prania, a później jego zdejmowaniem i chowaniem do szafy. Zamiast tego sprzęt zrobi to za nas; od razu po zakończeniu prania może rozpocząć się proces suszenia. Po wyjęciu ubrania mogą już zostać powieszone na wieszakach, a czasem nawet nie wymagają prasowania. 

Pralko-suszarka to pod wieloma względami prawdziwymi komfort, który pozwala zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na inne zajęcia. Zamiast bez końca rozwieszać pranie – szczególnie kiedy sporo się go nam nazbierało – możemy zautomatyzować całą tę pracę i bez żadnych przeszkód zająć jakąkolwiek inną czynnością. 

Mimo że wykorzystanie pralko-suszarek coraz bardziej się popularyzuje, wciąż wiele osób zastanawia się nad tym, czy takie suszenie mechaniczne nie będzie zbyt obciążające dla naszych ubrań, szczególnie jeśli są wykonane z dość delikatnych tkanin. Tymczasem coraz więcej tego typu urządzeń jest wyposażonych w specjalne programy oraz funkcje, które mają za zadanie chronić materiał przed uszkodzeniami, i co więcej: wpłyną na jego trwałość. Przykładem takich sprzętów są pralko-suszarki Electrolux z linii PerfectCare. Przykładowo model PerfectCare 900 w system DelicateCare, który pozwala na automatyczne dopasowywanie temperatury suszenia i ruchów bębna do rodzaju materiału. Dodatkowym udogodnieniem jest system SensiCare, który waży załadowaną odzież, a następnie dobiera czas trwania cyklu do załadunku. Tym sposobem unikniemy sytuacji, w której pranie będzie trwało za długo, co diametralnie wpływa na jakość materiałów. 

Zobacz też:  Zwiedzanie z dziećmi: Atrakcje edukacyjne na Mazurach

Kiedy warto wybrać pralko-suszarkę? 

Oczywiście posiadanie dwóch osobnych urządzeń to rozwiązanie pożądane przez bardzo wiele osób – dla niektórych to zarówno forma zachowania większego porządku we wnętrzu, jak i większe możliwości pod względem załadunku. Niemniej trzeba zaznaczyć, że pralko-suszarki będą w niektórych sytuacjach absolutnie niezastąpione. Z pewnością taka metoda prania i suszenia przypadnie do gustu osobom, które dysponują niewielką przestrzenią do zagospodarowania. Kompaktowość pralko-suszarek, które swoimi rozmiarami nie odbiegają od tradycyjnych pralek, pozwoli na doskonałe wpasowanie ich czy to w łazience, czy to w kuchni bądź korytarzu. Pralka i suszarka osobno wymagają zdecydowanie większej ilości miejsca, co może się okazać niemożliwe w niedużych mieszkaniach. 

Pralko-suszarka to też znaczna oszczędność pod względem finansowym oraz niezrównany komfort użytkowania. Nie ma najmniejszej potrzeby przenoszenia odzieży z jednego urządzenia do drugiego, ponieważ po zakończeniu cyklu prania automatycznie rozpocznie się suszenie. Co ważne, z funkcji tego typu sprzętu nie trzeba korzystać jednocześnie. Przykładowo latem, kiedy chcemy wywiesić pranie na świeżym powietrzu, możemy po prostu wybrać w urządzeniu tradycyjne pranie. 

Na pralko-suszarki decydują się również najczęściej pary, niewielkie rodziny czy single. Ich potrzeby względem prania i suszenia są nieco mniejsze niż chociażby w przypadku wielodzietnej rodziny, gdzie czasem konieczne jest przeprowadzanie prania nawet 2-3 razy w ciągu jednego dnia. Pralko-suszarka zdecydowanie lepiej się sprawdzi, gdy nie gromadzimy zbyt dużej ilości zabrudzonej odzieży. Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też