Masz stary komputer? Zobacz, jak wyłączyć aktualizację Windows 7!

stary laptop

Jak na stałe wstrzymać aktualizacje Windows 7?

Aktualizacje Windows często potrafią narobić więcej szkód niż pożytku, o czym przekonał się niejeden użytkownik okienek. Poprawki nie znają zasad – nawet w nowszych systemach zawodzą, choć zdecydowanie rzadziej. Szansa na to, że update coś popsuje jest raczej niewielka, chociaż lepiej się przed tym zabezpieczyć, bo w końcu nie każdy ma czas, chęci lub umiejętności na stawianie systemu od zera z powodu utraty danych. Istotnym faktem jest również to, że pomimo utraty wsparcia Windowsa 7 przez Microsoft, spora część użytkowników dalej z niego korzysta. Jeśli zatem dalej korzystasz z siódemki i chcesz jednocześnie wyłączyć dymki o potrzebie aktualizacji, to w tym przypadku jedynym słusznym vademecum jest opcja stałego wstrzymania aktualizacji. Jak to zrobić? Aby wyłączyć aktualizacje w systemie Windows 7:

  • Kliknij w menu Start,
  • Następnie wybierz Panel sterowania,
  • Dalej klik na Windows Update,
  • Kolejno wskaż polecenie Zmień ustawienia,
  • Rozwiń opcję Aktualizacje i wybierz „Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)”.

Więcej dodatkowych informacji uzyskasz na stronie: https://pcpro.pl/jak-wylaczyc-aktualizacje-windows-7.

Jak wyłączyć aktualizacje na stałe w Windowsie 7?

Powyższe kroki są dobre, jednak koniec końców tylko na chwilę – aby rzeczywiście mieć problem z głowy, trzeba dokopać się głębiej do serwisów systemowych. Doszukanie się do serwisów systemowych może być dla nieobeznanych z tematem nieco trudne, jednak warto to zrobić. Z pomocą przychodzi funkcja services.msc, którą możesz wpisać bezpośrednio w polu okienka wyszukiwania w menu Start, lub za pomocą aplikacji „Usługi” w menu Start.

Kiedy to zrobisz, to Twoim oczom ukaże się bogata lista usług systemowych Windows 7 – zarówno włączonych, jak i tych wyłączonych. Ciebie interesuje tylko usługa Windows Update. Często znajduje się ona na samym dole. Kiedy już ją odnajdziesz, to kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i następnie wybierz z listy działań opcję „Zatrzymaj”. Dzięki temu na stałe pozbędziesz się uporczywych aktualizacji ze starego komputera.

Przeczytaj też:  Czy mamy po 40 mogą być aktywne zawodowo?

Czy wyłączenie aktualizacji jest bezpieczne dla starego komputera?

Dla starszego blaszaka? Owszem. Dla nowszych komputerów? Raczej nie jest to zalecane, ponieważ w przypadku nowszych systemów comiesięczne aktualizacje nie są wynikiem sztucznej nagonki pracowników Microsoft, a jedynie koniecznością bezpieczeństwa użytkowników. Nie każdy o tym wie, ale każde z uaktualnień oprócz nowych funkcji i poprawek, zawiera również łatki, które naprawiają problemy ze stabilnością systemu, w tym uzupełniają luki w bazie danych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Rezygnacja z aktualizacji równa się wystawieniu na ręce łasych na nasze dane hakerów, dlatego każdy użytkownik musi zdawać sobie sprawę, że wyłączając aktualizacje komputer staje się podatny na włamania i awarie.

Sprawa wygląda inaczej ze starszymi komputerami – automatyczne aktualizacje niejednokrotnie ukradkiem instalowały nowy system na starszym komputerze, którego (o zgrozo!) technicznie nie byłyby w stanie obsłużyć. Niedoświadczeni użytkownicy w ogóle nie zdawali sobie z tego sprawy, jednak pamiętajmy, że im starszy sprzęt, tym często trudniej system jest w stanie dopasować pasujące sterowniki i inne poprawki, a to znacznie zwiększało szansę na pojawienie się awarii okienek. Dlatego w tym przypadku wyłączenie aktualizacji nie tylko uchroni Cię przed przymusem instalacji systemu od nowa, ale również zabezpieczy Twoje dane przed usunięciem. A jeśli masz Windowsa 7, to wyłączenie aktualizacji na stałe jest jeszcze bardziej wskazane – Microsoft i tak z nich zrezygnował, więc nie masz nic do stracenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.