Masz stary komputer? Zobacz, jak wyłączyć aktualizację Windows 7!

Wyłącznie aktualizacji w Windowsa 7 nie tylko uchroni Twoje dane, ale również przyspieszy stary komputer. O swoje bezpieczeństwo nie masz się co martwić – aktualizacje i wsparcie systemu Windows 7 zakończyło się wraz z 14 stycznia 2020 r. Jak zatem na zawsze zatrzymać aktualizacje Windows 7? Czy jest to korzystne? Dlaczego nie zaleca się tego na nowszych komputerach? Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Windowsa 7, to czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!
Marcelina
stary laptop

Jak na stałe wstrzymać aktualizacje Windows 7?

Aktualizacje Windows często potrafią narobić więcej szkód niż pożytku, o czym przekonał się niejeden użytkownik okienek. Poprawki nie znają zasad – nawet w nowszych systemach zawodzą, choć zdecydowanie rzadziej. Szansa na to, że update coś popsuje jest raczej niewielka, chociaż lepiej się przed tym zabezpieczyć, bo w końcu nie każdy ma czas, chęci lub umiejętności na stawianie systemu od zera z powodu utraty danych. Istotnym faktem jest również to, że pomimo utraty wsparcia Windowsa 7 przez Microsoft, spora część użytkowników dalej z niego korzysta. Jeśli zatem dalej korzystasz z siódemki i chcesz jednocześnie wyłączyć dymki o potrzebie aktualizacji, to w tym przypadku jedynym słusznym vademecum jest opcja stałego wstrzymania aktualizacji. Jak to zrobić? Aby wyłączyć aktualizacje w systemie Windows 7:

  • Kliknij w menu Start,
  • Następnie wybierz Panel sterowania,
  • Dalej klik na Windows Update,
  • Kolejno wskaż polecenie Zmień ustawienia,
  • Rozwiń opcję Aktualizacje i wybierz “Nigdy nie sprawdzaj, czy są aktualizacje (niezalecane)”.

Więcej dodatkowych informacji uzyskasz na stronie: https://pcpro.pl/jak-wylaczyc-aktualizacje-windows-7.

Jak wyłączyć aktualizacje na stałe w Windowsie 7?

Powyższe kroki są dobre, jednak koniec końców tylko na chwilę – aby rzeczywiście mieć problem z głowy, trzeba dokopać się głębiej do serwisów systemowych. Doszukanie się do serwisów systemowych może być dla nieobeznanych z tematem nieco trudne, jednak warto to zrobić. Z pomocą przychodzi funkcja services.msc, którą możesz wpisać bezpośrednio w polu okienka wyszukiwania w menu Start, lub za pomocą aplikacji „Usługi” w menu Start.

Kiedy to zrobisz, to Twoim oczom ukaże się bogata lista usług systemowych Windows 7 – zarówno włączonych, jak i tych wyłączonych. Ciebie interesuje tylko usługa Windows Update. Często znajduje się ona na samym dole. Kiedy już ją odnajdziesz, to kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i następnie wybierz z listy działań opcję „Zatrzymaj”. Dzięki temu na stałe pozbędziesz się uporczywych aktualizacji ze starego komputera.

Zobacz też:  Fotograf praca dla mamy? A czemu nie!

Czy wyłączenie aktualizacji jest bezpieczne dla starego komputera?

Dla starszego blaszaka? Owszem. Dla nowszych komputerów? Raczej nie jest to zalecane, ponieważ w przypadku nowszych systemów comiesięczne aktualizacje nie są wynikiem sztucznej nagonki pracowników Microsoft, a jedynie koniecznością bezpieczeństwa użytkowników. Nie każdy o tym wie, ale każde z uaktualnień oprócz nowych funkcji i poprawek, zawiera również łatki, które naprawiają problemy ze stabilnością systemu, w tym uzupełniają luki w bazie danych, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Rezygnacja z aktualizacji równa się wystawieniu na ręce łasych na nasze dane hakerów, dlatego każdy użytkownik musi zdawać sobie sprawę, że wyłączając aktualizacje komputer staje się podatny na włamania i awarie.

Sprawa wygląda inaczej ze starszymi komputerami – automatyczne aktualizacje niejednokrotnie ukradkiem instalowały nowy system na starszym komputerze, którego (o zgrozo!) technicznie nie byłyby w stanie obsłużyć. Niedoświadczeni użytkownicy w ogóle nie zdawali sobie z tego sprawy, jednak pamiętajmy, że im starszy sprzęt, tym często trudniej system jest w stanie dopasować pasujące sterowniki i inne poprawki, a to znacznie zwiększało szansę na pojawienie się awarii okienek. Dlatego w tym przypadku wyłączenie aktualizacji nie tylko uchroni Cię przed przymusem instalacji systemu od nowa, ale również zabezpieczy Twoje dane przed usunięciem. A jeśli masz Windowsa 7, to wyłączenie aktualizacji na stałe jest jeszcze bardziej wskazane – Microsoft i tak z nich zrezygnował, więc nie masz nic do stracenia.



Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też