Jak zostać influencerem będąc mamą?

Marcelina
jak zostać influencerem

Bycie influencerem nie jest łatwe, ale to świetny zawód dla młodej mamy. Pozwala on połączyć ze sobą obowiązki wobec rodziny i karierę zawodową. Jak zostać influencerem? Jak zarabiać na Instagramie dzięki własnej popularności?

Kim jest influencer?

Na początek koniecznie trzeba sobie wyjaśnić, kim jest influencer. Jest to osoba, która zbudowała markę osobistą i zebrała wokół siebie zaangażowaną społeczność. Influencer wzbudza w swoich odbiorcach sympatię, a często także zaufanie. W ten sposób buduje on swój wpływ na te osoby. Jego polecenia, porady spotykają się z pozytywnym odbiorem, a często także zachęcają społeczność do ich kopiowania i powtarzania po to, by upodobnić się do swojego idola.

Influencer jak zostać?

Wiele osób marzy o karierze influencera. Jest to zawód wymarzony dla wszystkich, którzy nie lubią pracować o określonych godzinach w ciasnym biurze. Bycie influencerem daje dużo wolności i pozwala na połączenie obowiązków wobec rodziny oraz prowadzenia własnej kariery zawodowej. To niezwykle ciekawe zajęcie, które umożliwia poszerzanie własnych horyzontów, poznawanie nowych ludzi, świetną zabawę i zarabianie. Oczywiście influencerzy zwykle zarabiają na współpracach mniej, niż celebryci i gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, ale każdy musi przecież od czegoś zacząć. Kariera w mediach społecznościowych może przecież otworzyć drzwi do dalszych i lepiej płatnych zajęć np. modelingu.

Jak zostać influencerem na Instagramie?

Instagram należy do najpopularniejszych platform społecznościowych. Aktywność na nim polega na umieszczaniu zdjęć i krótkich filmików. Zazwyczaj dodaje się do nich także krótkie wpisy, które mają angażować odbiorców i zachęcać ich do interakcji. Jeśli jednak zastanawiasz się jak zostać influencerem, to nie ma na to jednej dobrej recepty. Z całą pewnością na początek trzeba dobrze poznać Instagram, dowiedzieć się jak działa i jakie daje możliwości. Dobrze jest też przejrzeć zdjęcia innych użytkowników i zastanowić się, jaka tematyka konta sprawdzi się najlepiej. Warto prowadzić konto na temat, który jest nam dobrze znany i równocześnie może zainteresować innych. Bardzo popularne są konta o: kuchni, lifestyle’u, parentingu, modzie i kosmetykach. Jeśli czujesz się dobrze w tych zagadnieniach, to być może jeden z tych tematów jest właśnie dla Ciebie. Można też utworzyć połączenie kilku różnych tematów i stworzyć z niego spójną całość w nowej i zaskakującej dla odbiorów jakości.

Zobacz też:  Pogodzenie macierzyństwa i zamiłowania do blogowania - jak zostać copywriterem?

Jak zostać influencerem kosmetyków?

Nie ma jednego sposobu na to jak stać się influencerem. Jeśli poruszasz się sprawnie po świecie mediów społecznościowych, to na pewno już wiesz, że ludzie zdobywają popularność na przeróżne sposoby. Żadna droga nie jest zamknięta i możesz zawsze stworzyć swój własny sposób na to jak być influencerem. Jednak jeśli chcesz współpracować z firmami kosmetycznymi, to najprostszym rozwiązaniem jest prowadzenie konta skupionego właśnie na nich. Możesz na nim pokazywać testy produktów, wykonywać nimi makijaże, pokazywać, że ich używasz. Możesz robić piękne zdjęcia z kosmetykami roli głównej. Możesz też robić porównania kosmetyków i pokazywać, które z nich są lepsze. Najważniejsze jest jednak to, byś robiła to możliwie profesjonalnie. Twoje treści muszą interesować użytkowników. Powinny więc być przedstawione w sposób nowatorski i odrobinę zaskakujący. Świetnie, jeśli będą angażowały odbiorców i zachęcały ich do aktywności – lajkowania, udostępniania i komentowania. Im większą grupę osób wokół siebie zbierzesz, tym większa szansa, że zainteresuje się Tobą firma sprzedająca lub produkująca kosmetyki i będzie chciała nawiązać z Tobą współpracę. Najczęściej w zamian za przygotowanie treści (tekstów, zdjęć lub obu) oraz ich publikację, influencer otrzymuje produkty danej marki lub pieniądze. Nie ma jednak jednej obowiązującej stawki, na jaką mogą liczyć osoby zarabiające w mediach społecznościowych. Bardzo dużo zależy od popularności danej osoby oraz od jej umiejętności negocjacyjnych.Zobacz także:
Zobacz też:  Masz stary komputer? Zobacz, jak wyłączyć aktualizację Windows 7!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też