Jak założyć działalność i pracować z domu?

Marcelina
jak założyć działalność

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć działalność gospodarczą, to odpowiedź może Cię pozytywnie zaskoczyć. Formalności są proste, a większość z nich możesz załatwić bez wychodzenia z domu. Dzięki temu szybko założysz legalną firmę.

Kiedy i jak założyć działalność?

Nie ma jednego terminu odpowiedniego na założenie własnej działalności gospodarczej. Możesz zrobić to wtedy, kiedy będziesz już na to gotowa. Pamiętaj jednak, że od kilku lat legalne jest prowadzenie działalności nierejestrowanej. Możesz korzystać z tej formy tak długo, jak chcesz, o ile w żadnym miesiącu Twój przychód nie przekroczy połowy wynagrodzenia minimalnego (w 2021 roku wynosi to 1400 zł). To świetna forma prowadzenia działalności “na próbę”. Dzięki temu, gdy już zdobędziesz doświadczenie i będziesz miała klientów, nie będziesz musiała zastanawiać się, czy i jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą, tylko po prostu to zrobisz. Pozwoli Ci to na stopniowe przygotowanie się do otwarcia własnej firmy oraz zbudowania płynności finansowej, która ułatwi Ci pierwsze miesiące na własnej działalności. Pozostając przy temacie zakładania działalności gospodarczej, warto dowiedzieć się też, ile zaoszczędzę kupując na firmę: https://magazynmojafirma.pl/ile-zaoszczedze-kupujac-na-firme.

Jak założyć działalność gospodarczą krok po kroku?

Po pierwsze – powinnaś zdecydować, czy chcesz założyć firmę w urzędzie, czy przez Internet. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami nie musisz wychodzić z domu, by zarejestrować działalność. Możesz to zrobić np. za pośrednictwem strony swojego banku. Bardzo często możesz też zrobić to w placówce banku, który od razu zaoferuje Ci dobrane do Twoich potrzeb konto firmowe. By przyspieszyć dopełnienie formalności, możesz wcześniej wydrukować i uzupełnić wniosek o założenie działalności. Dzięki temu żadna rubryka do wypełnienia Cię nie zaskoczy. Nie musisz jednak szczególnie się tym martwić, bo wniosek nie jest bardzo skomplikowany. Po jego wypełnieniu wystarczy dostarczyć go do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – możesz go zanieść lub po prostu wejść na stronę https://prod.ceidg.gov.pl/ i bezpośrednio tam złożyć szybki wniosek online. Jeśli rejestrujesz swoją działalność gospodarczą, to musisz także zgłosić się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie musisz jednak robić tego osobno – wystarczy, że uzupełnisz załącznik do wniosku o zarejestrowanie działalności. Wszystko to możesz załatwić online bez zbędnego stresu i wychodzenia z domu.

Zobacz też:  Pogodzenie macierzyństwa i zamiłowania do blogowania - jak zostać copywriterem?

Jak założyć własną działalność gospodarczą – pomoc biura rachunkowego

Jeśli chcesz prowadzić własną firmę, to będziesz musiała także prowadzić odpowiednią jej dokumentację. Możesz robić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura rachunkowego – dostępnego stacjonarnie lub online. Jeśli jeszcze przed założeniem firmy wiesz, że będziesz korzystać z pomocy biura rachunkowego, to możesz zgłosić się do niego i poprosić o pomoc z uzupełnieniem wniosku. Dzięki temu możesz pozbyć się wszelkich wątpliwości co do tego, jak założyć działalność jednoosobową. Każdą z nich wyjaśnisz z fachowcem, który podpowie Ci najlepsze rozwiązania. Jeśli jednak jeszcze nie wiesz, kto będzie prowadził rachunkowość Twojej firmy, to nie musisz się tym szczególnie przejmować. W każdej chwili możesz zdecydować się na powierzenie swoich interesów księgowej. Jeśli więc po kilku miesiącach samodzielnego prowadzenia księgowości, nie będziesz chciała się nią dłużej zajmować, to bez problemu możesz zatrudnić fachowców.

Własna firma dla mam

Założenie własnej działalności może być prawdziwym wyzwaniem, ale jest to najlepsza opcja dla mam, które chcą pracować z domu. Własna działalność to dobry sposób na legalną pracę na własnych warunkach i równocześnie sposób na korzystanie z ubezpieczenia społecznego i emerytalnego. Jako swój własny szef dopasujesz czas pracy do swoich pozostałych obowiązków. Równocześnie jako osoba opłacająca składki do ZUS możesz w przyszłości liczyć na emeryturę, a w międzyczasie korzystać z wszystkich przywilejów osób ubezpieczonych. Dzięki temu będziesz mogła być spokojniejsza o swoją przyszłość. Jeśli wciąż szukasz pomysłu na zarabianie z domu, być może zainteresuje cię także copywriting, o którym możesz przeczytać także tutaj: https://skutecznycontent.pl/copywriting/.



Zobacz także:
Zobacz też:  Przerwa na karmienie piersią - wszystko, co musisz wiedzieć
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też