Praca wirtualnej asystentki – idealny zawód dla mamy!

Marcelina
praca wirtualnej asystentki

Chcesz wiedzieć, co robi asystentka online? To osoba, która wspiera przedsiębiorców zza własnego komputera. To osoba, która po prostu może pomóc im w codziennych obowiązkach. Wirtualna asystentka to zawód przyszłości. Sprawdź, czy to praca dla Ciebie.

Praca wirtualna asystentka

Jeśli zastanawiasz się, na czym polega praca wirtualnej asystentki, to odpowiedź może Cię zaskoczyć. Asystentka wirtualna może umawiać spotkania, rezerwować miejsca w hotelu, pisać teksty, przygotowywać grafiki, projektować strony, szukać pomysłów na prezenty, segregować wiadomości, wysyłać paczki, odbierać telefony, prowadzić wirtualną recepcję, wprowadzać produkty do sklepu, kontaktować się z klientami, prowadzić konta w mediach społecznościowych, nagrywać filmy i nagrania, a nawet montować je. Zakres pracy dla wirtualnej asystentki może być nawet szerszy, bo tak naprawdę jej obowiązki ogranicza wyobraźnia i potrzeby jej zleceniodawcy. W rzeczywistości asystentka online może robić dla swojego klienta wszystko, co da radę wykonać przez telefon lub przy komputerze. 

Wirtualna asystentka zarobki

Z pewnością zastanawiasz się teraz, ile zarabia wirtualna asystentka. W tym zawodzie zarobki są bardzo zróżnicowane. Są one ściśle uzależnione od oferty asystentki, jej doświadczenia i umiejętności. Osoby, które oferują bardzo techniczne wsparcie, zazwyczaj mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie. Asystentki pełniące rolę consierge raczej zarabiają mniej, bo na rynku jest więcej osób świadczących tego typu usługi. W związku z tym stawka godzinowa wirtualnej asystentki waha się od kilkunastu złotych do 120. Tutaj trzeba też podkreślić, że w tym zawodzie można się dość szybko rozwijać. Oznacza to, że nawet zaczynając pracę za kilkanaście złotych, po kilku miesiącach można już zdobyć doświadczenie, które pozwoli na proponowanie klientom dużo wyższych stawek. Jak więc kształtują się przychody w skali miesiąca? To zależy od tego, ile zleceń wykona wirtualna asystentka. Można jednak bez trudu znaleźć takie osoby, które potwierdzają, że w tym zawodzie mają pięciocyfrowe dochody. Oczywiście jest to efekt ciężkiej pracy, doświadczenia i wysokiej specjalizacji. Pamiętajmy jednak, że każdy może zapracować na własny sukces. Jeśli więc zdecydujesz się zostać wirtualną asystentką, to powinnaś dużo pracy włożyć w swój rozwój oraz rozwój własnej marki osobistej. Dzięki temu z czasem zbudujesz silną pozycję na rynku, a klienci będą Cię rozpoznawali i chcieli z Tobą pracować. 

Zobacz też:  Masz stary komputer? Zobacz, jak wyłączyć aktualizację Windows 7!

Dużo możliwości

Wirtualna asystentka to osoba, która musi mieć sporo umiejętności – nie tylko twardych, ale też rozbudowane kompetencje miękkie. Musi być osobą, która świetnie radzi sobie w każdej sytuacji i potrafi zorganizować się nawet pod presją. Asystentka powinna też mieć sporo umiejętności po to, by móc świadczyć szeroki wachlarz usług, a jej klient nie był zmuszony do szukania usług u kogoś innego. Równocześnie jednak wirtualna asysta pozostaje bardzo atrakcyjnym zawodem dla młodych mam. Skoro umożliwia pracę przed komputerem to znaczy, że można ją wykonywać z maluchem w domu. Podobnie jak inne wolne zawody, wirtualna asystentka sama decyduje, ile chce pracować i ile zleceń wykona. Pewną przeszkodą może być jej dyspozycyjność. Niektóre zadania wymagają obecności przy komputerze w ustalonych godzinach np. od 8 do 16. Mamie, która ma w domu maluszka może być trudno wygospodarować tyle czasu. Powinna ona więc szukać zleceń, które umożliwiają rozliczenie się za skończony projekt czy wykonane zadanie. W takim wypadku nie ma znaczenia to, w jakich godzinach zostanie ono wykonane. Liczy się po prostu efekt pracy. To świetne rozwiązanie dla mam, które na pracę mogą poświęcić czas drzemek malucha lub po prostu zająć się zleceniami, gdy dziecko pójdzie już spać. Elastyczność zawodu wirtualnej asystentki to ogromna zaleta, więc nie można się dziwić, że wiele mam decyduje się na to, by po urlopie macierzyńskim wejść właśnie do tego zawodu.



Zobacz także:
Zobacz też:  Pogodzenie macierzyństwa i zamiłowania do blogowania - jak zostać copywriterem?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też