Jak zacząć zarabiać w Internecie będąc mamą? 5 zawodów, które nie wymagają stacjonarnego biura

Marcelina
jak zarobić pieniądze przez internet

Poznaj 5 zawodów, które pozwolą Ci zdobywać pieniądze bez wychodzenia z domu. Jak zarobić pieniądze przez internet? Poznaj zawód: copywritera, wirtualnej asystentki, grafika, programisty i influencera. Przekonaj się, który z nich jest dla Ciebie.

Jak zacząć zarabiać w Internecie jako copywriter?

Jeśli zastanawiasz się, jak zarobić pieniądze przez internet, to musisz poznać zawód copywritera. Jest to osoba, która pisze teksty do internetu. Może ona opracowywać testy na blogi, opisy produktów, teksty sprzedażowe, eksperckie artykuły na portale branżowe i wiele więcej. Istnieją także copywriterzy, którzy specjalizują się w wymyślaniu haseł reklamowych, tekstów sprzedażowych, czy nawet nazw dla firm lub usług. By zacząć pracę jako copywriter, powinnaś przygotować portfolio i zacząć odpowiadać na liczne ogłoszenia. Możesz też szukać zleceń na specjalnych portalach.

Jak zarobić online jako wirtualna asystentka?

Wirtualna asystentka to dość nowy zawód. Jej praca polega po prostu na wsparciu klienta – w sprawach zawodowych, a często także prywatnych. Asystentka może umawiać spotkania, odpowiadać na korespondencję, rezerwować miejsca w hotelu, planować zakupy, prowadzić konta w mediach społecznościowych… i wiele więcej. To zawód bardzo elastyczny, a wirtualne asystentki chętnie dopasowują się do potrzeb swoich klientów i uczą się nowych rzeczy. Dlatego też coraz częściej można znaleźć asystentki, które potrafią projektować grafiki, administrować stronami www, zajmować się obsługą sklepów internetowych oraz pisać dobre teksty. 

Jak zarabiać pieniądze przez Internet jako grafik?

Grafik to już bardzo stary zawód. Obecnie jednak programy graficzne i dobre urządzenia do przygotowywania obrazów stały się dużo tańsze i bardziej w zasięgu ręki amatorów. W związku z tym więcej osób decyduje się na karierę grafika. Warto też wspomnieć, że większość mediów społecznościowych dopuszcza posty w formacie grafik i zdjęć. Stąd też znacznie wzrosło zapotrzebowanie na usługi osób, które na prostym obrazku potrafią wiele wyrazić i równocześnie mają wyróżniający się styl. Graficy mogą projektować layout stron i sklepów internetowych, logo, bannery, zdjęcia w tle, grafiki do postów, ulotki, wizytówki, etykiety, metki, okładki książek, menu a coraz częściej także zajmują się składem ebooków. Dzięki temu mają wystarczająco dużą ofertę, by nie martwić się o brak zleceń.

Zobacz też:  Mama na pełnym etacie, czyli mama aktywna zawodowo

Zarabiaj przez Internet jako programista

Programiści należą obecnie do jednego z najlepiej opłacanych zawodów. Prawdziwi fachowcy są bardzo poszukiwani i mogą przebierać w ofertach pracy. Co ważne – ich zarobki mogą dochodzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wprawdzie programowanie nie należy do łatwych zadań, to można się go nauczyć. Obecnie większość pracodawców nie wymaga ukończonych studiów kierunkowych, ale raczej interesuje się portfolio i doświadczeniem kandydata do pracy. Oznacza to, że osoba zastanawiająca się jak można zarabiać przez internet, może po prostu ukończyć właściwy kurs, boot camp albo po prostu nauczyć się wszystkiego samodzielnie. Dzięki temu może zdobyć niezbędną wiedzę do zbudowania własnego katalogu prac, który będzie można upublicznić i wykorzystać podczas rekrutacji. 

Jak zarabiać online jako influencer?

Kolejnym zawodem, który może zarabiać całkowicie bez wychodzenia z domu i bez własnego biura jest influencer. To bardzo młoda profesja, która nie ma jeszcze polskiego odpowiednika nazwy. Mówiąc najprościej, można powiedzieć, że influencer to ktoś, kto zbudował wokół siebie grupę osób, na którą ma jakiś wpływ – jest dla niej wzorem, a jego zdanie jest ważne. Taka osoba najczęściej dzieli się swoimi przemyśleniami i pokazuje swoje codzienne życie. Musi być bardzo aktywna w sieci i wiedzieć, jak angażować odbiorców i zachęcać ich do aktywności. Gdy jej się to uda może zarabiać na artykułach sponsorowanych, afiliacji albo po prostu na reklamie.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też