Firany na taśmie czyli tania i szybka metamorfoza okna

Marcelina

Trwale zmarszczone i wyjątkowo szybkie do zawieszenia – to główne atuty firan na taśmie. Takie rozwiązanie będzie niezwykle przydatne w każdym domu, restauracji, hotelu, gabinecie czy innym miejscu wymagającym ciekawej oprawy okiennej. Będą estetyczną dekoracją wnętrza. Dzięki bogactwu wzorów i deseni będą pasować do różnych aranżacji i każdego stylu. Sprawdzą się zarówno samodzielnie, jak i w zestawieniu z zasłonami.

Firany na taśmie elegancja, wygoda i bogactwo materiałów

Firanki na taśmie dostępne są w wielu rodzajach różnorodnych tkanin o zróżnicowanych właściwościach. Dostępne są firany na taśmie z woalu – delikatne, przejrzyste, lekkie. Innym rodzajem materiału jest żakard, który z kolei stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Firany z żakardu są również niebywale trwałe i niesłychanie efektowne. Dodatkowo ich bogate wzornictwo sprawi, że będą ważnym ozdobnym akcentem w każdym intérieurze. Mistrzowską kompozycję okienną można stworzyć za pomocą firan na taśmie wykonanych z gipiury. Łącząc zasłony z gładkiej tkaniny z koronką osiągniemy ciekawy efekt, który z pewnością zachwyci gości. Innym rodzajem materiału, z którego mogą być wykonane gotowe firanki na taśmie jest batyst. Dzięki wyposażeniu ich w taśmę otrzymamy lekką i półprzejrzystą dekorację, która będzie pasować zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Do wzorzystych zasłon warto dobrać gotowe firany na taśmie. Takie zestawienie pozwoli na stworzenie estetycznego efektu. Dobrze jest łączyć różnorodne materiały i desenie i na przykład do jednolitych zasłon, dobrać firankę bogatą w desenie. Będzie ona wtedy głównym, ozdobnym akcentem w całej aranżacji. Inny, interesujący efekt można uzyskać dzięki połączeniu gładkich zasłon i gładkich firan na taśmie. Poprzez bogate marszczenie całość będzie wyglądała elegancko nawet bez dodatkowych haftów i zdobień.

Firany na taśmie i ich zalety

Gotowe firany z wszytą, marszczącą taśmą to bardzo łatwe i eleganckie rozwiązanie. Wystarczy naciągnąć je na rurkę karnisza lub powpinać żabkami lub haczykami, by stworzyć gustowną ozdobę każdego okna.
Specjalna taśma powoduje, że każdy fragment tkaniny układa się w ozdobny sposób. Dzięki temu, nawet gładka firanka może stać się ważnym dekoracyjnym akcentem wnętrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie łatwo i bez większego wysiłku zmienić oprawę okna, kiedy przyjdzie nam na to ochota. Bogate marszczenia firan, gwarantują maksymalną prywatność we wnętrzu.

Zobacz też:  Czy kolonie na Mazurach rozwijają umiejętności społeczne u dzieci?

Jak wybrać najlepsze?

Najpierw oczywiście należy zmierzyć karnisz, ponieważ podobnie jak w przypadku zasłon, firany na taśmie również należy dobierać pod kątem jego długości. Po jego zmierzeniu należy pomnożyć otrzymany wynik przez dwa, w ten sposób otrzymamy wymiar tkaniny, który będzie nam potrzebny, aby w efektowny sposób zasłonić okno. Na rynku dostępne są oczywiście różne rodzaje marszczenia. W sprzedaży dostępne są również rodzaje gotowych firman, które determinują wymiar materiału w stosunku do długości prowadnicy oraz docelowe zagęszczenie dekoracji okiennej. Wybierając zwiewne i przejrzyste firany, najlepszym rozwiązaniem będą taśmy marszczące z żyłki. Są one wytrzymałe i nie prześwitują przez transparentną tkaninę. Przy firanach wzorzystych, marszczenie powinno być subtelniejsze, aby nie zaburzyć widoczności wzoru na materiale. Firany na taśmie są coraz częściej wybierane przez klientów ze względu na łatwość ich zawieszenia i estetykę efektu końcowego.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też