Zabezpieczenie drzwi przed dzieckiem – proste sposoby, które ułatwią codzienne funkcjonowanie 

Małe dzieci sprawiają, że należy mieć oczy dookoła głowy. Niestety to nie tylko metaforyczne przesłanie, lecz sama prawda. Drzwi i inne niebezpieczne miejsca należy bezwzględnie zabezpieczyć. Czy wiesz, jak?
Marcelina
dzieci zabezpieczenia

W wielu ankietach okazuje się, że drzwi należą do jednego z największych obiektów zainteresowań wśród najmłodszych. Spędza to sen z powiek wielu rodzicom. Ta wielkogabarytowa rzecz nie należy do najbezpieczniejszych. Bardzo łatwo przytrzasnąć palce, złamać je lub dostać się do zakazanego pomieszczenia. W naszym artykule dowiesz się, jak skutecznie można zabezpieczyć drzwi. Poznaj najprostsze, a zarazem najlepsze sposoby. 

Czy w twoim domu potrzeba zabezpieczeń do drzwi?

Mając dzieci, musisz się liczyć z tym, że odkryją zastosowanie i wykorzystanie różnych elementów we wnętrzach w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Drzwi szklane i inne ich rodzaje są jednymi z nich. Trzaskanie przez 15 minut, zabawy w chowanego – to tylko niektóre lubiane przez maluchów zabawy. Zwykle doprowadzają rodziców na skraj cierpliwości, gdyż dorosły doskonale wie, z czym to się może wiązać. Przytrzaśnięty palec to w najlepszym wypadku tylko stłuczenie – w najgorszym jego utrata. Jak mówi stare przysłowie (lepiej zapobiegać, niż leczyć), nie pomijaj zabezpieczeń do drzwi w swoim domu. Są łatwe do instalacji i przynoszą duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.

Drzwi wejściowe – jak zabezpieczyć przed otwarciem przez dziecko?

Drzwi wejściowe są dla malucha niesamowicie atrakcyjne. W końcu otwierają mu drogę na świat, który tak pragnie poznawać. Pozostawianie ich ciągle otwartych może doprowadzić do tragedii. Nie będziemy wnikać w szczegóły – każdy może sobie wyobrazić czyhające za nimi ruchliwą ulicę czy kręte schody. Mamy kilka sprawdzonych metod, które pozwolą je zabezpieczyć. Oto one:

  • klasyczna zasuwa (powyżej zasięgu dzieci);
  • łańcuch;
  • zamykanie drzwi na specjalny klucz (metoda najprostsza, wymagająca pamiętania, aby ten klucz wyjmować);
  • elektroniczny kod;
  • nakładki na klamkę.
Zobacz też:  Jak walczyć z trądzikiem podczas ciąży? Sprawdzone sposoby na blizny 

Uważaj, bo przytrzaśniesz palce – czy jest na to sposób?

Na izbach przyjęć bardzo często można spotkać dzieci, które doznały urazów dłoni poprzez przytrzaśnięcie ich drzwiami. Niestety uraz to kwestia sekund, nawet jeśli nie spuszczasz malucha z oczu. Chcąc nieco odetchnąć, zainstaluj na framudze drzwi niewielki gadżet, który skutecznie chroni przed bolesnym wypadkiem. W internecie można znaleźć go pod różną nazwą (wiele producentów opatentowało swoją) zasada działania jest jednak taka sama. Jak go zamontować? Wystarczy umieścić urządzenie na skrzydle drzwi. Wykonane jest ze specjalnego tworzywa, nie uszkadza ich i może być stosowane wielokrotnie. Między framugą a samym skrzydłem powstaje pokaźna szpara, nie ma możliwości przycięcia palców dziecka.

Niezawodna barierka – dobrze znany klasyk

Są miejsca, gdzie nie masz drzwi lub zamykanie ich jest zupełnie bez sensu. Nie będziemy wnikać w szczegóły, ponieważ każdy ma różne upodobania. Chcemy ci podpowiedzieć, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. W takim przypadku doskonale sprawdza się chyba wszystkim znana barierka. Obecne bardzo łatwo ją zamontować, a także zdemontować, nie uszkadzając przy tym ściany. Przepływ powietrza i światła pozostaje bez zmian, a przemieszczanie dziecka jest ograniczone.

Zabezpieczenia do drzwi – gdzie kupić?

Różnego rodzaju zabezpieczenia drzwi to żaden wymysł. Bez problemu można je dostać w sklepach ogólnobudowlanych, u producentów oraz oczywiście za pośrednictwem internetu. Ich koszt nie jest duży i wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Obecne blokady nie są wizualnie nachalne – są bezbarwne bądź białe. Będą współgrać zarówno z drzwiami klasycznymi, jak i nowoczesnymi. Ład i harmonia we wnętrzu nie zostaną zatem zaburzone.

Zabezpieczenia drzwi przed dziećmi to element, o którym nadal mówi się zbyt mało. Naszym zdaniem gadżety te powinny dołączyć do podstawowej wyprawki dla malucha. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.

Zobacz też:  Recepta 24h – jak działają szybkie wizyty online?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też