Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Wózki spacerowe, jak sama nazwa wskazuje, są niezastąpione podczas spacerów z dzieckiem. Jak wybrać spacerówkę, która będzie wygodna w użytkowaniu, a zarazem bezpieczna? Sprawdź! Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Podczas poszukiwań idealnego modelu trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze spacerówki.
Marcelina
Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Wózki spacerowe – zalety

Przez pierwsze miesiące życia dziecko powinno być przewożone w wózku typu gondola. Przychodzi jednak moment, kiedy gondolę trzeba zamienić na wózek spacerowy. Jest wiele powodów, dla których warto zaopatrzyć się w praktyczną spacerówkę. Jakie są najważniejsze zalety wózków spacerowych?

 • Niska waga – wózki dziecięce spacerowe są znacznie lżejsze niż gondole, dzięki czemu można je łatwo wnieść po schodach lub wprowadzić do autobusu.
 • Możliwość złożenia wózka – jest to zdecydowanym ułatwieniem podczas transportu spacerówki w bagażniku samochodowym.
 • Trwałość – spacerówki zwykle wytwarzane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mogą posłużyć nam do końca okresu, w którym maluch jeździ w wózku.

Kiedy kupić wózek spacerowy dla dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni moment, aby zamienić gondolę na wózek spacerowy. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To, czy dziecko jest gotowe na spacerówkę, zależy przede wszystkim od jego tempa rozwoju. Przyjmuje się, że odpowiedni czas na rozpoczęcie korzystania ze spacerówki przypada około 6-7 miesiąca życia dziecka. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna, dlatego warto przede wszystkim obserwować rozwój dziecka. Jeśli maluch potrafi już samodzielnie siedzieć, to z powodzeniem może zacząć jeździć w wózku spacerowym.

Wózek spacerówka – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Spacerówka to wózek, w którym dziecko może jeździć nawet przez kilka lat. Dlatego wybór odpowiedniego modelu to bardzo ważna decyzja. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oto najważniejsze aspekty, którym warto się przyjrzeć, wybierając idealną spacerówkę dla malucha:

 • Bezpieczeństwo – warto wybierać wózki spacerowe wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i barierkę ochronną, która zabezpieczy dziecko przed wypadnięciem.
 • Rodzaj kół – do wyboru mamy spacerówki z kołami piankowymi, które są lekkie i odporne na przebicie, a także modele z kołami pompowanymi, które doskonale nadają się do jazdy na nierównym terenie. Ciekawym rozwiązaniem są również wózki spacerowe z kołami żelowymi, które łączą w sobie zalety kół piankowych i pompowanych.
 • Waga wózka – jeśli mamy zamiar często wnosić spacerówkę np. po schodach, wybierzmy wózek o niewielkiej wadze.
 • Budka – świetnym rozwiązaniem jest zakup spacerówki z obszerną budką, wyposażoną w filtr UV.
 • Regulowane siedzisko i podnóżek – to elementy, które zwiększają komfort jazdy dziecka w spacerówce.
 • Materiał wykonania tapicerki – powinien być komfortowy dla dziecka, wytrzymały i łatwy w utrzymaniu w czystości. 
 • Przekładane siedzisko i rączka – umożliwiają dziecku jazdę przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
 • Akcesoria dodatkowe – wózki spacerowe bardzo często mają w zestawie folię przeciwdeszczową, moskitierę oraz torbę dla rodzica/opiekuna.
Zobacz też:  Urządzamy domowe biuro. Biurko z regałem w roli głównej.

Gdzie kupić lekki wózek spacerowy?

Jeśli tym, czego szukasz, jest lekka spacerówka, musisz znaleźć idealne miejsce do jej zakupu. Wysokiej jakości wózki spacerowe dostępne są w sklepie BoboWózki. W ofercie sprzedawcy znajdziesz szeroki wybór bezpiecznych i wygodnych wózków dziecięcych od sprawdzonych producentów.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też