Jak odzyskać garderobę po ciąży – najważniejsze kwestie

Marcelina
garderoba po ciaży

Jeśli chcemy odzyskać garderobę po ciąży, warto postawić na zwężanie spodni. Okres ciąży jest zawsze wyjątkowy dla każdej kobiety. W tym czasie sięgamy po specjalne ciuchy, które pozwalają nam zachować komfort. Po porodzie figura świeżo upieczonej mamy pomału wraca do dawnych rozmiarów. To z kolei rodzi chęć odzyskania dawnej garderoby, która teraz okazuje się zbyt luźna. Na czym polega zwężanie spodni? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązania pozwolą nam odzyskać modne ciuchy z czasu ciąży? Co jest istotne?

Na czym polega zwężanie spodni w pasie?

Spodnie powinniśmy dobierać tak, aby zwężanie nie było potrzebne. Oczywiście inaczej sprawa wygląda u kobiet ciężarnych, które wybierają nieco większe ciuchy niż zwykle. Ratunkiem w takim wypadku jest zwężanie spodni po ciąży. Możemy w tym celu wykorzystać maszynę do szycia. Przydatne będą następujące czynności:

  • Odprucie szlufek i paska z odzieży.
  • Przymiarka i zebranie nadmiaru materiału za pomocą szpilek. Sprawnie wykonamy pracę wtedy, gdy założymy spodnie na lewą stronę. 
  • Zeszycie spodni maszyną do szycia, na liniach wyznaczonych przez szpilki. Nowy ścieg łączy się z oryginalnym ściegiem przy nogawce.
  • Odcięcie nadmiaru materiału.
  • Ustalenie wysokości, na której ma leżeć odpruty pasek i przyszycie go za pomocą ściegu prostego.
  • Przyszycie szlufek. 

Jeśli nie mamy maszyny do szycia lub nie wiemy, jak przystąpić do zadania, warto skorzystać z pomocy fachowców. Na rynku znajdziemy wiele usług, które doskonale spełnią nasze oczekiwania. 

Zwężanie spodni za pomocą gumki

Okazuje się, że zwężanie spodni w pasie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Gdy nie mamy maszyny do szycia, nic straconego. W tym wypadku również wykonamy sprawnie całe zadanie. Warto postawić na metody, które stosowały nasze babcie. Potrzebujemy gumki guzikowej, dwóch płaskich guzików, nitki, agrafki, igły i nożyczek. Jak wykonać zadanie za pomocą gumki? Krok pierwszy to wykonanie od środka spodni dwóch otworów, po bokach pasa. Następnie przechodzimy do przyszycia guzika w otworkach i przeciągnięcia gumki za pomocą agrafki. Krok kolejny to przełożenie guzików przez otwory w gumce i gotowe. Spodnie z gumką dadzą komfort wtedy, gdy po ciąży kobieta straciła kilka kilogramów. 

Zobacz też:  Wizyta na farmie alpak

Zwężanie spodni w nogawkach

Jeśli spodnie są za duże w nogawkach, można wykonać zwężanie spodni. W tym wypadku przewracamy spodnie na lewą stronę i przykładamy do nich egzemplarz spodni, który leży na nas idealnie. Za pomocą pisaka zaznaczamy różnicę w materiale. Następnie odcinamy nadmiar materiału, pozostawiając jednocześnie ok. 1,5 cm na szew. Ostatni etap to przeszycie spodni maszyną, wzdłuż narysowanej linii. Ważne jest to, aby nowy szew łączył się ze szwem pierwotnym. Dzięki temu zachowamy estetykę spodni. Co zrobić, gdy nie mamy idealnego egzemplarza do porównania? Wywróćmy spodnie na lewą stronę, załóżmy je i zaznaczmy szpilkami miejsce cięcia. Dalsze kroki są takie same, jak powyższe działania. 

O czym jeszcze pamiętać?

Jak odzyskać garderobę po ciąży? Poza zwężaniem spodni, przydaje się też często zwężanie sukienek, bluzek, czy koszul. Samodzielnie nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać to zadanie. Na szczęście istnieje wiele usług krawieckich, które pozwolą nam na nowo cieszyć się ciuchami po porodzie. Nie od dziś wiadomo, że ciało kobiety podczas ciąży się zmienia i wymaga dopasowania innej odzieży. Z kolei po narodzinach dziecka zauważamy, że dawne ciuchy są zbyt duże. Niezwykle pomocne jest zwężanie spodni, które wykonamy w domu z użyciem maszyny do szycia, specjalnej gumki lub korzystając z pomocy krawcowej. Nie trzeba od razu wyrzucać ciuchów z czasów ciąży, gdyż możemy z nich dalej korzystać. 

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Zazwyczaj kompletujemy wtedy garderobę nieco większą, gdyż siłą rzeczy ważymy więcej. Po porodzie przydają się usługi z zakresu zwężania spodni, sukienek, bluzeczek i innych elementów garderoby. Zobacz także:
Zobacz też:  Jak wybrać dobrą patelnię do smażenia?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też