Kilka pomysłów na domowe atrakcje dla dzieci

Marcelina

Przed Tobą wizja brzydkiej pogody i widmo spędzania czasu z dzieckiem w domu? Nie wiesz, jak pomimo przeciwności aury zaktywizować je do jakiejś zabawy? Chętnie podpowiemy, co może Ci się przydać! Poznaj kilka sprawdzonych artykułów, które warto zapewnić dzieciakom, aby zarówno najmłodsi, jak i również nieco starsi chętnie bawili się w swoich pokojach, gdy akurat nie ma możliwości wyjścia na zewnątrz.

Jak zorganizować pokój przyjazny dzieciom?

Pokój dziecka to często miejsce, które służy mu i do odpoczynku i do zabaw, dlatego warto go odpowiednio zaaranżować. Konieczne jest zorganizowanie miejsca do drzemek, nauki, ale także zorganizowanie przestrzeni służącej do zabaw i spędzania wolnego czasu. Wśród niezbędnego wyposażenia powinny znaleźć się więc nie tylko łóżko, czy biurko służące do rysowania, ale warto też rozważyć elementy służące do przechowywania zabawek i skarbów malucha. Jeśli zależy nam na tym, by wykształcić w nim samodzielność, najlepszym wyjściem będą meble dostosowane wymiarem, aby mogło swobodnie sięgać po artykuły i chować je po zakończonej zabawie.

W pokoju dziecka świetnie sprawdzą się także takie elementy, jak namioty domowe dla dzieci, które mogą być wykorzystywane do różnych zabaw w odgrywanie ról. Są dostępne w formie zwierzątek, indiańskich wigwamów, czy eskimoskich igloo, więc każdy maluch z pewnością wybierze coś dla siebie. Inną wspaniałą propozycją są baseny z kulkami, które z pewnością zachęcą malucha do zabawy i pomogą w stymulacji jego kreatywności. Do wyboru są zarówno piłeczki wielokolorowe, jak i również utrzymane w jednej tonacji, dlatego można wspaniale dopasować je do odcieni wykorzystanych w pomieszczeniu.

Urządzając pokój dziecka, nie zapominajmy też o odpowiednim oświetleniu. Najlepiej, gdy wybierzemy conajmniej kilka źródeł światła, z których każde będzie pełnić nieco inne zadanie. Do wybranej lampy głównej dobrze jest dopasować lampkę nocną, którą postawimy przy łóżku lub powiesimy na ścianie. Oświetlenie powinno się też znaleźć na biurku, aby podczas rysunków i prac konstrukcyjnych maluch miał dobrze doświetloną powierzchnię przez cały czas.

Zobacz też:  Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Zabawki, które pokocha każde dziecko

Pamiętasz jeszcze o tradycyjnych grach, które  były źródłem świetnej zabawy w czasach, gdy multimedia nie były tak bardzo powszechne? Zainteresuj nimi swoje dziecko! Do wyboru masz liczne gry planszowe z ponadczasowymi szachami i umożliwiającym aktywizację kilku osób chińczykiem na czele. Genialnym pomysłem są także rozmaite zręcznościówki, które z pewnością wzbudzą niemałe emocje i zapewnią sporo śmiechu uczestnikom. Wędka do łowienia rybek, czy bierki to propozycje, które zainteresują każdego, bez względu na wiek. Nie zapominajmy także o smykałce do konstruowania! Klocki to coś, co sprawdzi się dla dziecka w każdym wieku – wystarczy jedynie dopasować ich rozmiar. 

A tym, którzy wolą trochę ruchu, z pewnością do gustu przypadną takie zabawki jak zośka, którą można wykonywać najróżniejsze tricki – https://www.bricomarche.pl/swiat-dziecka/zabawki. Nie tylko pozytywnie wpłynie na koncentrację, ale i rozwinie tak ważne u dzieci zdolności motoryczne. Wielką frajdę zagwarantują także kręgle, czy gra boule, w których może wziąć udział cała rodzina.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też