Jak załagodzić ból zęba u dziecka?

Marcelina
Jak załagodzić ból zęba u dziecka?

Jeśli martwisz się bólem zęba u swojego dziecka, nie jesteś sam. Wiele dzieci ma bolesne zęby, które trzeba moczyć w ciepłej słonej wodzie, aby złagodzić ból. Patrzenie na cierpienie dziecka może być przerażające, zwłaszcza jeśli ból trwa godzinami. Na szczęście istnieje wiele sposobów uśmierzania bólu u dzieci, w tym naturalne środki zaradcze. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby znaleźć ulgę w bólu zęba u dziecka!

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z porady-poloznej.pl

Leki:

Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu bólu zęba, możesz zastosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, aby złagodzić dolegliwości. Pamiętaj jednak, aby uważnie przeczytać etykietę leku, aby sprawdzić, jaki składnik aktywny zawiera dany lek. Leki przeciwbólowe, takie jak aspiryna, mają odczyn kwaśny, więc podawaj je dziecku w małej dawce lub w niewielkiej ilości. Innym dobrym domowym środkiem jest olejek goździkowy, który ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze i jest stosowany od wieków.

Innym naturalnym środkiem na ból zęba jest przykładanie zimnych okładów. Zmniejsza to ból poprzez zwężenie naczyń krwionośnych w jamie ustnej. Przyłóż okład z lodu do bolącego miejsca na 20 minut i powtarzaj w razie potrzeby. Jeśli lód nie wchodzi w grę, spróbuj użyć torebki herbaty! Mięta pieprzowa jest wspaniałym środkiem przeciwbólowym dla dzieci, a kilka kropel herbaty miętowej na policzku pomoże złagodzić ból.

Gdy po raz pierwszy zapytasz dziecko, czy boli je ząb, możesz poprosić je o wskazanie miejsca, w którym odczuwa ból. Zwróć uwagę na obrzęk dziąseł lub zaczerwienienie, które są objawami próchnicy lub złamanego zęba. Jeśli nie możesz znaleźć źródła bólu, możesz zażyć leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen lub acetaminofen, które złagodzą ból. Nadtlenek wodoru również może pomóc w walce z bólem zęba u dziecka, ale pamiętaj, aby nie pozwolić mu połknąć nadtlenku wodoru. Zawsze pamiętaj o wypłukaniu ust dziecka po zastosowaniu leku.

Zobacz też:  Co na mokry kaszel u dziecka

Jeśli dziecko nie może zasnąć z powodu bólu, możesz podać mu lek przeciwbólowy dostępny bez recepty. Należy jednak najpierw skonsultować się z pediatrą dziecka. Jeśli nie masz pewności, że dziecko jest w stanie poradzić sobie z bólem, najlepiej od razu zaprowadź je do dentysty. Co zatem możesz zrobić, aby pomóc dziecku?

Zidentyfikuj źródło bólu. Często dziecko jest w stanie wskazać dokładne miejsce, z którego pochodzi ból. Sprawdź, czy nie ma luźnych zębów i dziąseł oraz innych oznak infekcji. Jeśli źródłem bólu jest ząb, natychmiast skontaktuj się z dentystą. W ten sposób można zminimalizować ból do czasu, gdy dziecko będzie mogło zostać zbadane przez dentystę. Jeśli nie jesteś pewien, możesz zastosować kilka domowych sposobów, które mogą pomóc.

Tymianek. Tymianek to zioło, które zawiera przeciwutleniacze i ma właściwości antybakteryjne. Na zmienione chorobowo miejsce można nałożyć olejek eteryczny z tymianku. Można też zagotować liście tymianku w wodzie i stosować jako płyn do płukania jamy ustnej. Po zlokalizowaniu źródła bólu możesz rozpocząć odpowiednie leczenie bólu zęba u swojego dziecka. Jeśli w ciągu kilku godzin nie widać rezultatów, można rozpocząć leczenie domowe.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też