Co na wymioty u dziecka

Marcelina
Co na wymioty u dziecka

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu maluni.pl

Co robić w przypadku wymiotów u dziecka? Wymioty u dziecka mogą być spowodowane kilkoma czynnikami, w tym alergiami pokarmowymi i refluksem. Twój pediatra może pomóc Ci ustalić, co robić w przypadku wymiotów, w tym określić, jaki rodzaj leku będzie najbardziej korzystny. Cennych porad może udzielić także farmaceuta. Wiele leków można bezpiecznie podawać niemowlętom, ale muszą one być przepisane przez lekarza. Oto kilka wskazówek, jak leczyć wymioty u dziecka:

Staraj się, aby dziecko było dobrze nawodnione i unikaj podawania mu płynów o wysokiej zawartości cukru, takich jak soki owocowe. Choć kuszące może być podanie soku lub chipsów lodowych, aby poczuć się lepiej, nie zapobiegają one odwodnieniu. Jeśli nie możesz karmić dziecka piersią, staraj się podawać mu mieszankę bezlaktozową, ponieważ laktoza może nasilać biegunkę. Aby jednak poprawić samopoczucie dziecka, należy podawać mu małe łyki płynów co 5-10 minut.

Po pierwsze, staraj się nie podawać dziecku żadnych leków przeciwgorączkowych. Leki przeciwgorączkowe mogą spowodować odwodnienie u niemowląt i nie powinny być podawane małym dzieciom. Wymioty u małych dzieci są naturalną częścią mechanizmów obronnych organizmu. Wymioty są sposobem organizmu na ochronę dolnej części jelit, a nudności i wymioty ustępują zazwyczaj w ciągu dnia lub dwóch. Na ogół wymioty spowodowane chorobą wirusową ustępują w ciągu 12 godzin lub krócej. Wymioty spowodowane chorobą wirusową mogą jednak trwać dłużej niż 24 godziny. Jeśli po upływie 12 godzin dziecko nadal wymiotuje, najlepiej zabrać je do lekarza w celu wykonania dalszych badań.

ORS (doustny roztwór nawadniający) jest kolejnym skutecznym środkiem na wymioty u dziecka. Można go kupić w aptece lub sklepie spożywczym i podawać dziecku za pomocą łyżki lub strzykawki. Lek ten może być podawany co 5-10 minut, ale należy zaprzestać podawania go dziecku, chyba że zaleci to lekarz. W międzyczasie można spróbować podawać dziecku niewielkie ilości pokarmów bogatych w skrobię, takich jak ziemniaki lub marchew.

Zobacz też:  Pokrzywka u dziecka - jak zwalczać?

Objawy infekcji wirusowej mogą obejmować biegunkę, gorączkę i wymioty. Lekarz będzie w stanie zdiagnozować, co jest przyczyną objawów u dziecka i doradzić, jak zapewnić mu dobre samopoczucie. Lekarz może również pomóc w ustaleniu, czy wymioty nie są objawem innej dolegliwości, takiej jak zwężenie odźwiernika lub refluks. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma wirusa, natychmiast poszukaj pomocy lekarskiej.

Jeśli Twoje dziecko jest chore na brzuszek, możesz się zastanawiać, co powoduje wymioty u niemowląt. Większość typowych przyczyn wymiotów u niemowląt ustępuje bez leczenia, ale niektóre są poważniejsze i wymagają pomocy lekarskiej. Gorączka, nadmierne wymioty lub biegunka mogą być oznakami poważniejszej choroby, takiej jak refluks niemowlęcy. Mięśnie znajdujące się w górnej części żołądka rozluźniają się i kwas zaczyna płynąć do góry. W takiej sytuacji dziecko wymiotuje wkrótce po jedzeniu.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Zobacz też