Obcinanie włosów chłopcu, czyli jak ostrzyc dziecko w domu?

Marcelina
jak obciąć włosy dziecku

Wielu rodziców staje przed podobnym dylematem – udać się do salonu fryzjerskiego czy obciąć włosy dziecka samemu. Jeśli zdecydują się na drugą opcję, pojawia się pytanie – jak to zrobić? Poniżej podpowiemy, jak obcinać włosy dziecku. Nożyczki w ruch – zaczynamy.

Jak obciąć włosy dziecku – salon fryzjerski czy domowe zacisze?

Wiele osób wzbrania się przed samodzielnym obcinaniem włosów swoich pociech. Jednak wcale nie jest to takie trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Początki są zazwyczaj najbardziej problematyczne – kiedy już chwycimy nożyczki w dłoń, nie bardzo wiemy, co z nimi zrobić. Obcięcie pierwszego kosmyka jest niczym chwila przed rozpoczęciem jazdy na rollercoasterze. Jednak nie należy się zniechęcać. Po nabraniu wprawy, żadne strzyżenie nie będzie Ci straszne.

Przygotowanie do strzyżenia, czyli jak obciąć włosy chłopcu?

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, aby samodzielnie obciąć dziecku włosy, warto na początku zapoznać się z istniejącymi technikami strzyżenia. Niezbędne jest zaopatrzenie się w nożyczki, maszynkę oraz grzebień. Teraz możesz spokojnie przystąpić do strzyżenia.

Jak obciąć włosy dziecku maszynką?

Bardzo ważną rzeczą jest dobór odpowiedniej maszynki do strzyżenia – musi być ona wystarczająco ostra, aby proces obcinania włosów przebiegał sprawnie. Najlepiej, aby włosy dziecka były świeżo po myciu – łatwiej przycinać włosy czyste i lekko zwilżone. Nie zapomnij, aby plecy swojej pociechy okryć ręcznikiem. Ochroni to odzież przed ewentualnymi zabrudzeniami.

Zobacz też:  Pierwsze dni w przedszkolu - porady dla rodziców

Strzyżenie chłopca maszynką wcale nie jest takie trudne. Ustaw ostrze maszynki na płasko i rozpocznij strzyżenie od środka karku. Sprawnymi ruchami kieruj maszynkę ku górze w stronę przeciwną niż wzrost włosa. Następnie delikatnie wsuń maszynkę we włosy, aby obciąć dłuższe kosmyki. Powtarzaj proces, dopóki nie skrócisz wszystkich włosów z tyłu głowy.

Następnie możesz przejść do przycinania boków głowy. Tak jak w poprzednim punkcie, kieruj maszynkę ku górze w stronę czubka głowy. Pamiętaj – działaj precyzyjnie i nie spiesz się.

Po skróceniu boków zajmij się kosmykami w górnej części głowy. Podnieś grzywkę i skrócić ją tak, aby była dopasowana do kształtu głowy.

Ostatnim krokiem jest wyrównanie fryzury – najpierw z tyłu głowy, a potem po bokach. Jednak teraz prowadź maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, a nie w stronę przeciwną.

Jak obciąć włosy dziecku nożyczkami?

Jeśli Twoja pociecha ma dłuższe włosy, lepszym rozwiązaniem jest użycie nożyczek. Pierwszym krokiem, aby obciąć włosy dziecku nożyczkami, powinno być rozczesanie włosów oraz podzielenie ich na kilka równych pasm.

Obcinaj kosmyki stopniowo. Podczas gdy będziesz zajmować się włosami dolnych partii, górną ich część zwiąż gumką lub podepnij klamrą na czubku głowy.

Następnie chwyć między palec środkowy a wskazujący jedno pasmo włosów pod kątem w taki sposób, aby poniżej Twojej dłoni znalazła się ta część kosmyków, którą chcesz obciąć. Powtórz tę czynność w przypadku każdego pasma włosów, zarówno tych znajdujących się po prawej, jak i lewej stronie oraz kosmyków z dolnych i górnych partii głowy. Staraj się, aby wszystkie kosmyki były równej długości.

Jak obciąć włosy rocznemu dziecku?

Pierwsze strzyżenie włosów malucha jest nie lada wyzwaniem. Dzieci z reguły nie przepadają za zabiegami higienicznymi i kosmetycznymi. Co zrobić, aby sprawnie obciąć włosy swojego rocznego dziecka?

Zobacz też:  Śniegowce dla chłopca - czemu warto je kupić? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o podcinanie włosów nożyczkami, wybierz takie, które mają zaokrąglone końce. Są one dużo bezpieczniejsze od klasycznych nożyczek. Ważne jest, aby włosy dziecka były zwilżone i przeczesane grzebieniem. Następnie pęki włosów chwyć między palce i obetnij ich końcówki. Po skończonym zabiegu umyj malcowi włosy.

Bardziej profesjonalną metodą jest użycie maszynki. W sklepach dostępne są specjalistyczne maszynki przeznaczone do obcinania włosów najmniejszym dzieciom. Większość z nich posiada indywidualną instrukcję podpowiadającą jak precyzyjnie ostrzyc dziecko.

Obcinanie dziecku włosów – nie taki diabeł straszny, jak go malują

Obcinanie włosów dziecku wcale nie trudne. Wystarczy odrobina cierpliwości, aby nabrać wprawy i tworzyć coraz bardziej wymyślne fryzury.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też