Praca grafik komputerowy – czy to dobry pomysł dla mamy?

Marcelina
praca grafik fomputerowy

Praca dla grafika to jeden z zawodów przeszłości. Grafik może pracować z własnego mieszkania. Dzięki temu to świetny zawód dla tych, co chcą łączyć rolę mamy z pracą zawodową. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w tej pracy.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym lupiko.pl

Praca grafik komputerowy

Praca grafika najogólniej rzecz ujmując, polega na przygotowywaniu różnego typu materiałów graficznych. Mogą one być przeznaczone do wykorzystania w internecie lub też w realu np. na plakatach, wizytówkach, etykietach. Grafik musi mieć świetny zmysł estetyczny, dobry gust, znać najnowsze trendy, znać zasady tworzenia kompozycji i co najważniejsze – obsługiwać programy graficzne, które umożliwiają tworzenie grafiki wektorowej. Praca dla grafika, który świetnie zna się na swojej pracy – znajdzie się zawsze!

Ile zarabia grafik?

Jeśli nurtuje Cię to, ile tak właściwie zarabia grafik komputerowy, to nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od jego doświadczenia, umiejętności oraz unikalności projektów, które tworzy. Warto pamiętać, że do dobrych grafików ustawiają się kolejki, a ich kalendarze są wypełnione po brzegi. Zwykle lepszy specjalista może pozwolić sobie na dyktowanie zdecydowanie wyższych stawek, a tym samym może zarabiać więcej. Przeciętne zarobki grafików zatrudnionych na pełnym etacie zaczynają się od 3 000 złotych. 

Praca zdalna grafika

Na pewno chciałabyś wiedzieć, czym się zajmuje grafik komputerowy. Jego praca jest dość skomplikowana. Dobry grafik musi tworzyć dzieła idealnie pasujące do wizerunku marki i oczekiwań klienta. Chodzi więc o to, by wszystkie jego prace były dobrze przemyślane i wyrażały dużo więcej niż słowa. Grafiki często muszą być symboliczne, artystyczne, albo też spełniać cele marketingowe. Dlatego też grafik musi być osobą, która ma ogromną wiedzę z wielu dziedzin, a do tego jest też niezwykle kreatywna. To wszystko sprawia, że jego projekty wyróżniają się na tle konkurencji i przyciągają do niego klientów.

Zobacz też:  Praca dla mam - jak mama może zarabiać w domu?

Jak wygląda praca grafika komputerowego?

Zwykle grafik komputerowy pracuje zdalnie. Jego obecność w biurze nie jest potrzebna. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że żeby pracować z domu, trzeba mieć odpowiednio potężny komputer. Dobrze jest mieć też dwa monitory o dużej przekątnej. Dzięki nim można pracować wygodniej i szybciej. Zwykle, kiedy grafik już otrzyma zlecenie, musi on dostarczyć klientowi brief. To dokument, w którym znajdują się wszystkie najważniejsze pytania, na które odpowiedź musi poznać programista jeszcze zanim ruszy do pracy. Właśnie w briefie znajdują się oczekiwania klienta, wybrana przez niego kolorystyka i to, czego właściwie ma dotyczyć zlecenie. Kiedy grafik otrzyma już wszystkie odpowiedzi, może przystąpić do pracy. Jego zadaniem jest przygotowanie kilku różnych projektów tej samej grafiki np. logo. Informacje na temat terminu i ilości propozycji do przygotowania powinny być uwzględnione w umowie z grafikiem. Na tym etapie klient zwykle może nanieść swoje uwagi i poprosić o ewentualne poprawki. Ich ilość także powinna być uwzględniona w przygotowanej wcześniej dokumentacji. Wstępny projekt powinien zostać poprawiony zgodnie ze wskazówkami klienta. W ten sposób można wypracować efekt, z którego zleceniodawca będzie zadowolony. 

Świetna praca dla mamy

Praca grafika rzadko odbywa się w wyznaczonych godzinach. Klientów zwykle interesuje gotowy projekt, a nie ilość godzin, jaka była potrzebna do jego opracowania. Właśnie dlatego pracująca mama może dostosować swój czas przy komputerze do zajmowania się obowiązkami domowymi. W razie potrzeby może rozplanować swoją pracę tak, by projektować grafiki, gdy dzieci są w przedszkolu lub śpią. To rozwiązanie, które może sprawdzić się też w przypadku osób, których dzieci często chorują i wymagają opieki rodzica. Praca grafika komputerowego zapewnia wykonywanie obowiązków w elastycznym czasie pracy.



Zobacz także:
Zobacz też:  Jak zostać influencerem będąc mamą?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też