W jaki sposób zegarki Swatch zrewolucjonizowały świat?

Marcelina

Firma Swatch działa na rynku już od blisko 40 lat. Kreatywne projekty marki wzbudzają zainteresowanie zarówno kolekcjonerów, jak i pasjonatów mody. Swatch to przedsiębiorstwo, które stale zwiększa jakość produkowanych modeli zegarków. Za sprawą pierwszego właściciela szwajcarskie zegarki na nowo miały szanse wrócić do łask.

Unikalność, innowacyjność i radość kreowania. Historia zegarków Swatch 

Początek lat 80. XX wieku był dla zegarmistrzów ze Szwajcarii niezwykle trudnym czasem. Okazało się, że popularne i cenione za wysoką jakość zegarki mechaniczne są wypierane przez te wykonane z kwarcu w Japonii. Doprowadziło to do konieczności postawienia w stan likwidacji firmy ASUAG i SSIH. Nicolas Hayek dzięki swojej pomysłowości i wiedzy doprowadził do zmian dzięki, którym obie marki zostały połączone, a efektem finalnym było powstanie grupy Swatch. Pierwsze produkty oferowane przez markę charakteryzowały się nie tylko innowacyjnymi funkcjami, do których można zaliczyć m.in. wodoodpornością, czy wytrzymałością, przyciągały one uwagę również ciekawy designem. Miały one również niższą cenę, dzięki 2 razy mniejszej ilości elementów, z których składał się zegarek oraz wykorzystaniu do produkcji plastiku. Warto podkreślić, że jednocześnie produkt nie tracił na jakości i funkcjonalności. Nowa wartość produktu pozwalała na dotarcie do szerszej grupy odbiorców. 

Debiut marki okazał się sukcesem, którego zyskowność zaskoczyła nawet osoby, które były pełne wiary w ten projekt. Marka z pewnością musiała zmierzyć się z wieloma wyzwaniami związanymi z nowymi realiami. Twórcy zegarków musieli wykazać się kreatywnością i zdolnością do patrzenia w przyszłość. To właśnie innowacyjność pozwoliła firmie wyróżnić się na tle konkurencji i utrzymać przez wiele lat wysoką pozycję na rynku. Powstanie zegarków, które działają dzięki energii pobieranej ze światła słonecznego wprowadzone już w latach 90., czy możliwość dokonania płatności za pośrednictwem urządzenia to tylko niektóre z nowatorskich rozwiązań grupy. Innowacyjnym pomysłem marki, który został wprowadzony jako pierwszy na świecie, był zegarek jednorazowy. Kluczem do sukcesu marki na przełomie lat 80. i 90. było nakierowanie na potrzeby klientów oraz rozbudowana strategia marketingowa.

Zobacz też:  Rodzaje zawieszek do smoczków

Swatch – pierwsze zegarki fashion 

Produkty marki Swatch wpisują się również w obowiązujące trendy. Projekty powstały we współpracy ze znanymi i szanowanymi za swoje nowatorskie dzieła artystami jak m.in. Keith Haring czy Supriya Lele. Lista artystów, z którymi miała okazję współpracować marka, jest naprawdę imponującą. Projekt wykonany przez artystę graffiti Haringa jest obecnie wyceniany na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Współpraca ta miała miejsce w 1985 roku, kiedy firma funkcjonowała na rynku dopiero od dwóch lat, lecz okazała się ogromnym sukcesem. Zegarki te wyróżniają się różnorodnością. Zarówno jeżeli chodzi o styl, jak i barwy. Dodatkowo marka podkreśla swoje zainteresowanie sztuką i wydarzeniami artystycznymi biorąc w nich czynny udział oraz będących ich sponsorem. Nic dziwnego, że zegarki Swatch są zbierane przez wymagających kolekcjonerów. Produkty te łączą wysokiej klasy jakość z pomysłowym wyglądem.

Wsparciem dla artystów jest również hotel w Szanghaju utworzone przez firmę. Miejsce to zrzesza artystów specjalizujących się w różnych dziedzinach z całego świata. Główną ideą, jaka przyświecała twórcom, była chęć stworzenia miejsca, w którym osoby wykonujące pracę kreatywną miały warunki do pełnego wyrażenia siebie za pośrednictwem sztuki. W The Swatch Art Peace Hotel prezentowane są również prace artystów, którzy zajmowali się tworzeniem przez kilka miesięcy. Odbywają się tam również liczne warsztaty. Sama marka podkreśla, że jest to przestrzeń, która powstała z miłości do sztuki. Jedna z linii zegarków jest inspirowana pracami znajdującymi się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. W ofercie marki Swatch każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie są modele bardziej odważne i te całkowicie minimalistyczne.

Niezwykłe produkty marki Swatch – co odróżnia je na tle innych?

Firma Swatch oferuje przede wszystkim stylowy design, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Produkty grupy są cenione zarówno przez środowisko, artystyczne, jak i fashion. Firma oferuje klientom zegarki w różnych kategoriach cenowych. Dzięki bogatej ofercie marki z produktów mogą skorzystać zarówno klienci nakierowani na kupno produktów luksusowych, jak i ci, którzy pragną cieszyć się z funkcjonalnego zegarka o stylowym wyglądzie w przystępnej cenie. Każdy zegarek Swatch gwarantuje najwyższą jakość w bardzo dobrej cenie.

Zobacz też:  Po jakim czasie po porodzie znika kreska na brzuchu?


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też