Czy przysługuje ci kredyt dla samotnej matki? Koniecznie sprawdź najważniejsze informacje, zanim złożysz wniosek. Kredyt dla samotnej matki udzieli ci bank oraz instytucja pozabankowa. Sprawdź, co wpływa na decyzję kredytową w tym przypadku.
Samodzielna opieka nad dorastającym dzieckiem to spore wyzwanie. Jesteś samotną matką i masz chwilowe problemy finansowe? A może potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakup wyposażenia do pokoju dziecięcego. Niezależnie od sytuacji, możesz z powodzeniem ubiegać się o kredyt dla samotnej matki. Pamiętaj, że banki najczęściej wymagają stałych dochodów i dobrej historii kredytowej. Jeśli bank odmówi ci udzielenia finansowania, zwróć się o pomoc do firmy pożyczkowej.
Kredyt dla samotnej matki – to warto wiedzieć
Podczas wizyty w banku możesz złożyć wniosek o różne formy finansowania. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zarówno kredyty hipoteczne, gotówkowe, jak i sam kredyt dla samotnej matki w banku wymaga wykazania odpowiedniej zdolności kredytowej. Wysokość twoich dochodów będzie w tym przypadku kluczowa. Jeśli starasz się o finansowanie jako samotny rodzic, niestety twoje szanse w banku znacznie maleją.
Kiedy bank odmówi ci kredytu dla samotnej matki, nie łam się. Istnieje na rynku wiele instytucji prywatnych, które wspierają klientów finansowo. Musisz dokładnie sprawdzić ich ofertę, by wybrać tę, która jest najbardziej dopasowana do twoich potrzeb. W szerokim wachlarzu ofert na pewno natkniesz się na propozycję pożyczki dla przedsiębiorców plmfund.pl. Taka forma finansowania pomoże ci wtedy, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz pieniędzy, np. na rozwój firmy. Nie masz wystarczających dochodów, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową? Oferta pozabankowej instytucji finansowej pomoże ci pozbyć się kłopotów.
Kredyt dla samotnej matki a zdolność kredytowa
Zastanawiasz się, w jaki sposób bank oceni twoją zdolność kredytową jako samotnego rodzica? Kredyt dla samotnej matki udzielany jest wyłącznie przy spełnieniu podstawowych warunków. Nigdy nie obawiaj się gorszego traktowania ze strony banku kiedy samotnie wychowujesz dziecko. To żaden powód do wstydu. Kiedy instytucja finansowa rozpatruje twój wniosek, bierze pod uwagę:
- wysokość dochodów;
- liczbę osób na utrzymaniu.
W praktyce im więcej dzieci masz na utrzymaniu, tym niższa będzie twoja zdolność kredytowa. Chcesz mieć pewność, że dostaniesz kredyt? Dla samotnej matki to spore wyzwanie. Zadbaj o umowę o pracę na czas nieokreślony, wysokie dochodu i brak innych zobowiązań finansowych. W ten sposób bank na pewno przychylnie rozpatrzy twój wniosek o finansowanie.
Pamiętaj także, że pobieranie świadczenia 500+ nie wpływa na twoją zdolność kredytową. Nie zwiększysz w ten sposób przyznanej kwoty finansowania, ani nie wpłyniesz na warunki jego udzielenia.
Kredyt dla samotnej matki a warunki otrzymania finansowania
Warunkiem otrzymania zgody na kredyt dla samotnej matki lub ojca jest odpowiednia zdolność kredytowa. Zwracaj też uwagę na swoją historię kredytową. Raport Biura Informacji Kredytowej to zbiór wszelkich informacji o twoich zobowiązaniach finansowych. Wnioskujesz o finansowanie dla samotnych rodziców? Bank na pewno sprawdzi informacje w BIK. Do podstawowych warunków udzielenia finansowania przez bank, zaliczamy:
- wysokość zarobków;
- stabilność zatrudnienia;
- stałe wydatki;
- historię kredytową.
Kiedy masz pewność, że spełniasz wszystkie warunki – złóż wniosek. Co możesz zrobić kiedy bank odrzuci twoją prośbę? Skontaktuj się z firmą prywatną, która udziela kredytów. W ten sposób otrzymasz dodatkowe środki nawet w ciągu 48 godzin. Tak działa np. PLM Fund. Jeśli składasz wniosek o udzielenie kredytu w banku, koniecznie dołącz do niego:
- dowód osobisty;
- zaświadczenia o dochodach;
- wyciąg z konta bankowego;
- deklarację PIT-37;
- informacje o aktualnych zobowiązaniach finansowych (jeśli występują).
Taki komplet plików wraz z wnioskiem złóż do wybranej instytucji i czekaj na wydanie decyzji kredytowej.
Czy banki chętnie udzielają kredyty dla samotnych matek?
Banki z zasady nie traktują samotnych matek inaczej niż pozostałych klientów. Pamiętaj jednak, że twoja trudna sytuacja życiowa może mieć wpływ na wydaną przez instytucję decyzję. Zadbaj o odpowiednio wysokie zarobki i brak negatywnych wpisów w BIK. Dzięki temu masz pewność, że bank przychylniej spojrzy na twój wniosek.
Zobacz także: